Tusz do rzęs: grudkom mówimy nie!

tusz do rzęs idealny makijaż rzęs jak malować rzęsy

Tusz do rzęs to kosmetyk, po który sięga większość kobiet. Samych tuszy i efektów, jakie mogą oferować mamy do wyboru naprawdę wiele – pogrubienie, podkręcenie, wydłużenie, a nawet kolor. Wszystko zależy od twoich indywidualnych preferencji. Jednak w przypadku każdej maskary najważniejsze jest, by właściwie ją nakładać. Wtedy efekt będzie dokładnie taki, jak sobie wymarzysz – może być zarówno naturalny, jak i teatralny. Jedno jest pewne, musisz uważać na grudki!

Zetrzyj zanim będziesz musiała zmywać

Najczęstszą przyczyną grudek przy makijażu rzęs jest nadmiar kosmetyku na szczoteczce. Staraj się nie wycierać nadprogramowej ilości tuszu o brzeg opakowania, kosmetyk wtedy szybciej wysycha. Najwygodniej jest oczyścić szczoteczkę za pomocą kawałka ręcznika papierowego i dopiero wtedy przejść do aplikacji kosmetyku.

Ogranicz warstwy

Tusz do rzęs to doskonały sposób na ich podkreślenie, ale i tu przesada nie jest ani trochę wskazana. Część z nas ma nawyk nakładania ogromnej ilości warstw maskary jedna po drugiej, co kończy się sklejeniem włosków, które zaczynają wyglądać nienaturalnie i nieestetycznie. 2-3 warstwy produktu zupełnie wystarczą, by spojrzenie było doskonale podkreślone!

Tusz do rzęs nie jest wieczny

Pamiętaj o tym, że tusz do rzęs to jeden z kosmetyków o najkrótszym okresie trwałości. Powinnaś wymienić go po pół roku stosowania, by uniknąć grudek i problemów z aplikacja, a -przede wszystkim – reakcji alergicznych i zakażeń bakteryjnych. Pozbądź się go kategorycznie, kiedy wyraźnie zmienia konsystencję albo zapach!

Szczelnie, szczelnie i… szczelnie

Kluczem do przedłużenia trwałości maskary jest dbałość o jej przechowywanie. Zwracaj uwagę na to, czy kosmetyk jest właściwie dokręcony zanim odłożysz go na półkę. Kiedy o to zadbasz, będziesz mieć też pewności, że do środka nie dostaną się bakterie ani nic, co mogłoby być szkodliwe dla twoich oczu a pochodzi z zewnątrz.

Nie bój się rozdzielania!

Kiedy delikatnie się skleją, nie próbuj rozdzielać rzęs kolejną warstwą tuszu! Możesz użyć oczyszczonej szczoteczki ze starej maskary lub specjalnego grzebyczka do rzęs, by je przeczesać i usunąć z nich nadmiar tuszu – postaraj się zrobić to, zanim tusz do rzęs zaschnie, potem nie dasz rady się go pozbyć!

grudki

1.Donegal – szczoteczka i grzebyczek do rzęs

2. Max Factor Clump Defy – tusz do rzęs (nie tworzy grudek)

3. Rimmel WonderFull Mascara – tusz do rzęs z olejkiem arganowym

4. Astor Look Out – tusz do rzęs z silikonową szczoteczką