Trwały manicure i pedicure. Triki przedłużające życie lakieru

trwały manicure paznokcie uroda lakier do paznokci pedicure

Jedną z rzeczy, o które zawsze dbamy przed wyjazdem na wakacje jest nieskazitelny manicure i pedicure. To ostatnia rzecz, o którą chcesz się martwić relaksując się na plaży i korzystając z uroków lata, prawda? Mamy kilka nieoczywistych, ale bardzo prostych wskazówek, które mogą się okazać receptą na trwały manicure i pedicure.

Paznokcie idealne: uważaj na nie i chroń!

Paznokcie malujemy zazwyczaj zanim zaczynamy się pakować, a pierwsze odpryski pojawiają się właśnie, kiedy zaczynamy nerwowo upychać rzeczy w walizce. Uważaj na paznokcie przede wszystkim wtedy, kiedy masz do czynienia z suwakami – i tymi w torbach i tymi wszytymi w ubrania. Zamki błyskawiczne bardzo często przyczyniają się to tego, że lakier (a nawet paznokcie) obłamują się – nie spiesz się przy pakowaniu! Jeśli na wakacje lecisz samolotem uważaj na klimatyzację, która nadwyręża nie tylko skórę ale i paznokcie, a te – kiedy stają się suche – łatwiej się łamią, a lakier szybko odpryskuje. Jeśli nie masz pod ręką olejku ani kremu do rąk, możesz posmarować paznokcie nawilżającą bezbarwną pomadką przed wejściem na pokład, by je zabezpieczyć. Uważaj także na słońce. Choć na pierwszy rzut oka smarowanie paznokci kremem z SPF może wydawać się zabawne, jest ono gwarancją przedłużenia trwałości lakieru, a przecież nie wymaga to wiele czasu!

Trwały manicure i pedicure: co jeszcze możesz zrobić?

Długie moczenie się w wodzie, zwłaszcza tej słonej lub chlorowanej, nadwyręża paznokcie i kolor znika z nich szybciej. Jeśli po dniu spędzonym w wodzie zauważysz, że kolor blaknie, nałóż na płytki dodatkową warstwę lakieru typu top coat, który ograniczy kontakt emalii z wodą. Kluczem do trwałości jest także kształt paznokcia – urlopowy manicure i pedicure powinien opierać się na delikatnie zaokrąglonych rogach – wtedy trudniej będzie obić paznokcie niszcząc efekt. Dobrym pomysłem jest też wybranie jasnego odcienia – nawet jeśli lakier odpryśnie, kiedy użyjesz naturalnych, jasnych kolorów, wszystkie ubytki będą mniej widoczne i nie będziesz musiała się tym przejmować.