Trwały makijaż ust. Olśniewaj kolorem!

Trwały makijaż ust

Pomalowane kolorową pomadką usta przyciągają wzrok jak magnes. Wiosna to idealna pora by zaszaleć i poeksperymentować z kolorem szminki. Część z nas obawia się takich eksperymentów ze względu na to, że wyrazisty makijaż ust kojarzy im się z ciągłymi poprawkami, rozmazywaniem i nieustającą ostrożnością. Jam malować usta, by makijaż nie zawiódł nas brakiem trwałości?

Trwały makijaż ust: odpowiednio je przygotuj

Po pierwsze powinnaś usunąć martwy naskórek, by uniknąć nieestetycznego łuszczenia i wyraźnych, suchych skórek przypominających pęknięcia. Jak to zrobić najskuteczniej? Pomoże ci albo gotowy peeling do ust, albo mieszanka miodu i brązowego cukru (którą potem bez wyrzutów możesz zlizać), albo czysta, miękka szczoteczka do zębów w połączeniu ze zmiękczającą wazeliną. Po zabiegu wyrównania naskórka przyszedł czas na bazę – na wargi nałóż delikatną warstwę cielistego korektora bądź podkładu (powinien być nawilżający – w żadnym wypadku matujący!). Możesz aplikować go palcami lub pędzelkiem – dzięki  takiemu „gruntowi” kolor będzie trzymał się dłużej.

Usta jak malowane: makijaż właściwy

Trwały makijaż ust wymaga także konturówki – zacznij od obrysowania ich dobrze naostrzoną konturówką w kolorze jak najbardziej dopasowanym do odcienia szminki (w żadnym wypadku nie powinna być ciemniejsza!). Następnie lekko wypełnij kontur kredką – podziała jak baza. Po tym zabiegu warto odcisnąć nadmiar kosmetyku w ręcznik papierowy. Szminkę nakładaj w dwóch warstwach (możesz robić to pędzelkiem). Po pierwszej powtórz krok z ręcznikiem. Jeśli kontury są delikatnie rozmazane bądź nieostre – wszystkie niedociągnięcia popraw za pomocą korektora. Jeśli chcesz, by twoje usta wyglądały na pełniejsze – na środku nad górną wargą nałóż odrobinę rozświetlacza, a na centralną część dolnej wargi – błyszczyk!

Gotowe! :)