Trwały makijaż oczu. Jak to robić?

henna na brwi farbowanie brwi

Makijaż oczu potrafi być naprawdę piękny i doskonale podkreślać urodę. Część z nas rezygnuje z wykonywania go na wielkie wyjścia z powodu obawy przed brakiem trwałości. Co zrobić, by make up zaskakiwał nas co najwyżej ponadprzeciętną trwałością? Jeśli należysz do grupy kobiet, którym zdarzały się makijażowe wpadki z rozmazanymi kosmetykami w tle, sprawdź, co warto zmienić!

Trwały makijaż oczu: co powinnaś zmienić?

Po pierwsze nie nakładaj olejków do twarzy ani kosmetyków nawilżających, które zawierają oleje na powieki. Powieki nawilżają się samoistnie – jeśli dostarczysz im dodatkowego natłuszczenia kosmetyki kolorowe nie będą się ich trzymały. Jeśli nie możesz zrezygnować z nawilżania okolicy oczu, kosmetyków tego typu używaj na noc, nie bezpośrednio przed wykonywaniem makijażu!

Po drugie nie powinnaś traktować ani podkładu, ani korektora jako bazy – to największy makijażowy błąd większości kobiet. O ile na krótką metę może wydawać się, że cień wzmocniony tymi kosmetykami trzma się lepiej, o tyle produkty tego typu zazwyczaj zawierają w sobie nawilżające oleje – a one działają na niekorzyść trwałości.

Nieskazitelne oko: co robić?

Trwały makijaż oczu wymaga przemyślanych zakupów – powinnaś więc szukać produktów o przedłużonej trwałości, również tych wodoodpornych. Czego szukać na opakowaniach? Oznaczeń ‚long-lasting’, ‚water-resistant’, ‚waterproof’. Jeśli zależy Ci na szczególnej trwałości, wybierz bazę nie zawierającą oleju. Możesz też delikatnie oprószyć powieki sypkim pudrem zanim nałożysz kolor. Doskonałym podkładem dla kolorowego cienia będzie żelowy eyeliner w podobnym kolorze – najłatwiej zaaplikować go palcem – ciepło ciała sprawi, że lepiej stopi się z powieką.