Trwały makijaż na wiosenny wieczór. O bazach i nie tylko

trwały makijaż makeup baza uroda kosmetyki

Kiedy pogoda za oknem się poprawia, część z nas – zwłaszcza posiadaczki tłustej cery – zaczyna martwić się trwałością makijażu. O ile na co dzień zazwyczaj po prostu rezygnujemy z dużej ilości kosmetyków na rzecz tych lżejszych i bardziej dostosowanych do warunków atmosferycznych, sprawy komplikują się, gdy na horyzoncie pojawia się wielkie wyjście. Wtedy zwykle albo przesadzamy z ilością podkładu, który w trakcie imprezy zaczyna nieestetycznie i nierówno znikać z twarzy, albo zaczynamy się błyszczeć. Jak tego uniknąć?

Trwały makijaż: spróbuj bazy

Od razu zaznaczamy – baza pod makijaż o zawartości silikonu to nie wyjście na co dzień, tylko kosmetyk, którego warto użyć wtedy, kiedy szczególnie zależy nam na nieskazitelnym wyglądzie. Szczególnie dobrze sprawdza się właśnie wiosną i latem, kiedy makijaż nie wytrzymuje starcia z wysoką temperaturą. Ze względu na to, że bazy przedłużające trwałość make upu stworzone są na bazie silikonu, ograniczają dopływ powietrza do skóry – jeśli będziesz używać jej zbyt często, możesz przypłacić ponadprzeciętną trwałość wypryskami. Silikonowa konsystencja wymusza też nakładanie kosmetyku palcami (pod wpływem ciepła rozprowadzisz bazę dokładniej). Trwały makijaż z użyciem bazy to też korzyści – bazy, które są na rynku mają szereg dodatkowych funkcji, np. matują, rozświetlają, wypełniają zmarszczki. Kupuj bazę w miejscu, w którym możesz poprosić o próbkę – zabierając ją do domu i testując w parze z ulubionym podkładem będziesz miała pewność, że kosmetyki się „dogadają” i będą ze sobą dobrze współpracować (jeśli baza nie współgra ze składem podkładu, ten może się nieestetycznie ważyć).

Przedłużona trwałość bez bazy: spraye i pudry i co jeszcze?

Jeżeli baza nie przekonuje cię, na przykład ze względu na zawartość silikonów – masz inne wyjścia. Wypróbuj spraye utrwalające makijaż, albo specjalne pudry sypkie, które pomogą utrzymać go na miejscu przez cały wieczór. Jeśli obawiasz się spływającego makijażu oczu, sięgnij po wodoodporny tusz i eyeliner. Pod cienie do oczu używaj bazy przeznaczonej do użycia na powiekach – ta do twarzy może podrażniać.