Trwały makijaż na całą noc – porady i triki

Trwały makijaż na całą noc porady dotyczące utrwalania makijażu

Sylwestrowa impreza zbliża się wielkimi krokami! Oprócz wyboru odpowiedniej kreacji, powinnyśmy także zadbać o nasz make up. Jak wykonać trwały makijaż na całą noc, by w ten niezwykły wieczór wyglądać pięknie i nieskazitelnie?

Zoom na twarz – baza pod podkład

Trwały makijaż na całą noc to nie lada wyzwanie dla kobiet. Ile razy zdarzyło nam się co chwilę wychodzić z przyjęcia, by poprawić ścierający się podkład, przez co czułyśmy się bardzo niekomfortowo? Na szczęście znamy na to rozwiązanie – kosmetyk utrwalający na bazie silikonu. Ze względu na swoje właściwości i efektywność działania, taki produkt stosujmy wyłącznie na wielkie wyjścia – przy długotrwałym użyciu możemy przypłacić jego skuteczność późniejszymi problemami skórnymi w postaci wyprysków. Silikonowa konsystencja wymusza też nakładanie kosmetyku palcami (pod wpływem ciepła rozprowadzisz bazę dokładniej). Trwały makijaż z użyciem takiego produktu to dodatkowe korzyści – bazy, które są na rynku mają szereg dodatkowych funkcji, np. matują, rozświetlają, wypełniają zmarszczki. Zakupu tego kosmetyku dokonaj po uprzednim wypróbowaniu – radzimy najpierw w drogerii poprosić o jego próbkę – zabierając ją do domu i testując w parze z ulubionym podkładem będziesz miała pewność, że kosmetyki się „dogadają” i będą ze sobą dobrze współpracować (jeśli baza nie współgra ze składem podkładu, ten może się nieestetycznie ważyć). Kolejnym rozwiązaniem na trwały makijaż na całą noc są spraye utrwalające – dzięki nim wszystko pozostanie na swoim miejscu :)

Nieskazitelne oko – koniec z rozmazywaniem!

Makijaż oczu to kolejny ważny element nieskazitelnego wyglądu podczas całonocnej imprezy. Aby uniknąć ścierania się i rozmazywania kosmetyków do powiek, unikaj tych stworzonych na bazie olejów. Jeśli nie możesz zrezygnować z nawilżania okolic oczu, czyli np. użycia kremu, nigdy nie stosuj tego produktu bezpośrednio przed wykonaniem makijażu! Jednym z  często popełnianych makijażowych błędów jest stosowanie podkładu lub korektora jako bazy pod makijaż oczu. O ile na krótką metę może wydawać się, że cień wzmocniony tymi kosmetykami trzyma się lepiej, o tyle należy pamiętać, że zawierają one nawilżające oleje, które działają na niekorzyść trwałości. Dobrym rozwiązaniem będzie wyposażenie się w wodoodporny tusz do rzęs, który będzie najbardziej trwałym kosmetykiem.

Aby nasze usta wyglądały pięknie i ponętnie podczas imprezy, wystarczy, że zastosujesz kilka trików. Po pierwsze zadbaj o gładkość – nie ma nic gorszego niż szminka osadzająca się na przesuszonych skórkach ust. Martwy naskórek usuń za pomocą domowego peelingu, np. cukrowego. Kiedy usta są wygładzone, na ich powierzchnię możesz zaaplikować nawilżający korektor lub podkład, które przedłużą trwałość nakładanej szminki. Jeśli masz problem z precyzyjnym pomalowaniem ust, użyj do tego specjalnego pędzelka, który z pewnością ułatwi aplikację przy brzegach. Pierwszą warstwę szminki możesz delikatnie odcisnąć w papierowy ręcznik – będzie to baza pod kolejną warstwę kosmetyku.