Trądzik różowaty. Jak czuć się komfortowo?

trądzik trądzik różowaty jak walczyć z trądzikiem różowatym

Trądzik różowaty to problem, który dotyka wiele dojrzałych kobiet – zaczerwienienia, krostki, pajączki, wrażenie ciągle podrażnionej skóry, to objawy, przy których ciężko mówić o poczuciu komfortu. Ponad 3/4 cierpiących na ten problem przyznaje, że skutecznie odbiera im on pewność siebie i sprawia, że często rezygnują z większych wyjść i kontaktów z innymi właśnie ze względu na brak zadowolenia z własnego wyglądu. Problem ten ma często podłoże hormonalne, bądź naczyniowe, a jego leczenie wymaga opieki lekarza dermatologa. Trądzik różowaty to nie jest wróg nie do pokonania! Wystarczy podejść do tematu makijażu z pewną dozą sprytu i wyrobić sobie odpowiednie nawyki, a zaczerwienienia i niedoskonałości przestaną wchodzić nam w drogę. Próbujemy?

Na trądzik różowaty z make-upem!

Poza zaleconą przez dermatologa pielęgnacją, dobrze wiedzieć, jak skutecznie i na dłuższą metę nieszkodliwie przykryć problem. Zacznij od bazy silikonowej, która wygładzi nierówności i załamania naskórka i sprawi, że zaróżowione miejsca będą trwalej przykryte makijażem. Dodatkowo będzie ona barierą ochronną pomiędzy twoją skórą a składnikami produktów do makijażu (pamiętaj jednak o tym, że taka baza nie nadaje się do stosowania przez cały czas – skóra pod nią nie jest odpowiednio dotleniona!). Makijażyści podkreślają, że trądzik różowaty wymaga kamuflażu za pomocą płynnych i żelowych kosmetyków kolorowych. Wybieraj więc podkłady, korektory i róże o właśnie takiej konsystencji (pudrowe wykończenia mogą niepotrzebnie wysuszać zaogniając i wizualnie uwydatniając problem.

Zaczerwienienia – porady

Do nakładania makijażu używaj pędzla, który często czyścisz. Trądzik różowaty nie lubi gąbek, które często są siedliskiem bakterii! Nie używaj płynnego eyelinera i wodoodpornej maskary. Eyeliner w płynie łatwo podrażni oczy, tak samo, jak silnie działające składniki wodoodpornego tuszu (osoby z tym problemem bardzo często skarżą się na podrażnienie oczu). Używaj delikatnych produktów!Unikaj alkoholu, zbyt gorących pokarmów i bardzo pikantnych przypraw – wszystkie sprawiają, że twoja twarz będzie się czerwienić, a naczynka i zmiany skórne staną się bardziej widoczne. Możesz pomóc sobie nawet kolorem ubrań – unikaj ciepłych tonacji, a nie przyciągniesz uwagi do niedoskonałości i trądzik zejdzie na drugi plan!

podkladyplynne

1. Clinique Even Better – podkład w płynie o stopniowalnym kryciu

2. Art Deco Long Lasting Foundation – podkład płynny o przedłużonej trwałości

3. Estee Lauder Double Wear – podkład płynny o dużym kryciu i przedłużonej trwałości