Tłusta cera: jakie ma zalety?

tłusta cera pielęgnacja zalety tłustej cery

Posiadanie tłustej cery może wydawać się dla ciebie prawdziwą męką. Nadaktywne gruczoły łojowe produkują zbędne ilości sebum, co przekłada się nie tylko na świecącą, tłusto wyglądającą twarz, ale i problemy skórne, takie jak trądzik, zaskórniki, tłuszczaki, powiększone lub zatkane pory i tym podobne. Z drugiej strony, tłusta skóra przynosi jej posiadaczkom wiele korzyści, o których mogłyście nie wiedzieć, a które z pewnością was zadowolą!

Tłusta cera vs inne typy skóry

Zanim zaczniecie narzekać na tłustą cerę, porównajcie swoje zmagania z problemami, jakie napotykają posiadaczki innych rodzajów skóry. Aby ułatwić wam to zadanie, przygotowałyśmy listę korzyści związanych z posiadaniem tego typu cery:

  • Jedną z mało znanych zalet posiadania tłustej skóry jest fakt, że opala się ona szybciej niż inne typy cery. Na pewno ucieszy was, że taka skóra łatwiej współgra ze słońcem, co przekłada się na piękną, równomierną opaleniznę.
  •  Kolejną korzyścią dla właścicielek tłustej skóry jest to, że całkowicie kamufluje ona linie i zmarszczki, a także znacznie wolniej niż inne typy skóry ujawnia objawy starzenia.
  •  Ten fakt może nie wydawać się zaletą, jednak pomyśl: posiadanie tłustej cery dodaje twojej twarzy naturalnego blasku, bez konieczności wspomagania się kosmetykami, by wywalczyć taki efekt! Być może uważasz, że świecąca się strefa “T” nie wygląda zbyt atrakcyjnie, ale uwierz – wiele kobiet kupuje produkty, by osiągnąć zdrowo rozświetloną cerę, którą ty możesz się cieszyć bez zbędnych zabiegów!
  • Do korzyści z posiadania tłustej cery włączyć możemy także fakt, że, w porównaniu z innymi typami skóry, jest ona stosunkowo niedroga w pielęgnacji. Wiadomo – zatkane pory i konieczność ciągłego poprawiania makijażu wydają się nie być takie tanie, jednak przyrównując to z wydatkami związanymi z innymi potencjalnymi problemami skórnymi, z którymi borykać się muszą posiadaczki innych typów skóry, jest to dość korzystna opcja.

Naturalne nawilżenie

Wiemy już, że dzięki tłustej cerze dłużej będziemy cieszyć się twarzą bez zmarszczek. Dodatkowym bonusem jest to, że tłusta skóra dłużej pozostanie gładka i odpowiednio nawilżona. Bycie nastolatką z tym typem cery może dostarczać zmartwień, jednak z wiekiem skóra stanie się gładsza, a ryzyko wystąpienia trądziku powinno się znacząco zmniejszyć. Co więcej, jedną z najważniejszych zalet tłustej cery jest to, że jest ona niezwykle odporna na czynniki środowiska. Kobiety o tym typie skóry mogą przebywać w różnych warunkach atmosferycznych, które w żaden sposób nie odbiją się na ich cerze – niestraszny im wiatr czy słońce, ponieważ tłusta skóra jest grubsza i lepiej nawilżona!

Pamiętaj, że twoim nieodłącznym atrybutem przy przetłuszczonej skórze powinny być bibułki matujące, które bez naruszenia makijażu usuną nadmiar sebum, dzięki czemu będziesz mogła czuć się bardziej komfortowo. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z korzyściami wynikającymi z posiadania tłustej cery zaczniesz doceniać naturalne rozwiązania, jakie proponuje ci twoja skóra i to, co było zmartwieniem zamienisz w atut!