Teatralny makijaż. Zabawa na Halloween i karnawał

halloween make up

Jesienią zaczyna się prawdziwy sezon na przebierane imprezy, a make up można wtedy potraktować z przymrużeniem oka z zwyczajnie się nim pobawić. Halloweenowe makijaże to okazja, by puścić wodze fantazji i kompletnie odmienić swój wygląd, a listopadowe inspiracje i produkty można potem wykorzystać jako element karnawałowych szaleństw. O czym należy pamiętać zaczynając przygodę z teatralnym makijażem? :)

Makijaż: stawiaj na trwałe produkty

Nic nie jest w stanie zepsuć zabawy, jak makijaż, który po kilku godzinach zaczyna znikać! Pamiętaj, by sięgać po produkty o wysokiej trwałości – najlepiej przeznaczone do takich przemian farbki i dodatkowe akcesoria. Jeśli planujesz przemianę w ostatniej chwili – nie martw się – doskonałą bazą pod imprezowe metamorfozy są silnie kryjące korektory, a inne elementy szalonego wizerunku wyczarujesz cieniami do oczu o wysokiej trwałości! Pomyśl – za pomocą korektora do cery naczynkowej szybko zamienisz się w zombie, różowy cień do oczu pomoże stworzyć przerysowane rumieńce lalki, wodoodporny eyeliner z idealną precyzją nakreśli lamparcie cętki – wszystko zależy od pomysłu! Nie zapomnij o zabezpieczeniu ostatecznego efektu pudrem albo sprayem utrwalającym make up, beztroska zabawa gwarantowana.

Bądź kreatywna i pamiętaj o… demakijażu

W halloweenowo-karnawałowym makijażowym szaleństwie nie ma limitów – tu liczy się tylko dobra zabawa! Internet roi się od fantastycznych inspiracji i zachęca do wizerunkowych eksperymentów. Używaj kontrastowych kolorów, wtedy make up będzie przyciągał uwagę i stanie się wyrazisty, eksperymentuj z rozświetleniem, aby makijaż nie był „płaski”. Jeśli używasz silnie kryjących farbek do twarzy pamiętaj o skutecznym preparacie do demakijażu i o tym, żeby dokładnie usunąć resztki make-upu, aby cera odpoczęła po szaleństwach.

Trochę pomysłów

Nie masz pomysłu na zmianę wizerunku? Brakuje czasu na szukanie inspiracji? Część naprawdę spektakularnych pomysłów da się zrealizować szybko, a efekt jest naprawdę powalający! Możesz stać się lalką, taki makijaż nie wymaga wiele czasu: podkreśl usta różową pomadką, zadbaj o idealne wyrównanie kolorytu cery, jeśli masz pod ręką sztuczne rzęsy – koniecznie ich użyj – jeśli nie, po prostu wytuszuj je dokładnie. Eyelinerem z cienkim pędzelkiem namaluj imitację dolnych rzęs poniżej dolnej powieki, a przestrzeń pomiędzy okiem a domalowanymi rzęsami wypełnij dokładnie białą kredką do oczu. Eyeliner pomoże też domalować inne szczegóły – takie jak szwy i wzory. Teraz dobierz dodatki i idealny look last minute gotowy! Za pomocą eyelinera, czarnej kredki do oczu i cieni łatwo przemieniać się w zwierzęta – kocie oko z grubszą niż zwykle kreską, domalowany koci nos i wąsy, albo tygrysie paski, do dzieła! Jeśli stawiasz na naprawdę przerażający efekt, pobaw się różnymi odcieniami cieni do oczu, świetnie imitują Halloweenowe siniaki!

halloween

1. Inglot Freedom System – paleta cieni (samodzielnie dobierane odcienie)

2. Snazaroo Special Wax – wosk do efektów specjalnych (blizny, rany)

3. Snazaroo – farby do malowania twarzy