Sztuczne rzęsy – dodaj spojrzeniu wyrazu!

sztuczne rzęsy jak nakladać i wybierać sztuczne rzęsy

Jeśli chcesz podkreślić oczy i „wydobyć” spojrzenie, sztuczne rzęsy to idealne rozwiązanie. Wiele z nas ma obawy przed ich używaniem, zwłaszcza dlatego, że na początku trudno precyzyjnie je zaaplikować. Jeśli w dniu wielkiego wyjścia chcesz olśniewać, nie nakładaj kolejnej warstwy maskary, sięgnij po sztuczne rzęsy, nie będziesz żałowała – tle to nie jest wcale tak trudne, jak się wydaje!

Wybierz najpiękniejsze i najodpowiedniejsze!

Sztuczne rzęsy są dostępne w najróżniejszych kształtach, stylach i kolorach i to właśnie czyni je naprawdę magicznym dodatkiem do makijażu. To ty decydujesz, czy efekt będzie teatralny, zdecydowany, czy naturalny. Jeśli marzą ci się zdziwione oczy porcelanowej lalki, wybierz rzęsy, które mają dłuższe włoski pośrodku łuku. Jeśli wolisz „koci” efekt – te, które przedłużane są ku zewnętrznemu kącikowi. Jeśli chcesz wyglądać naturalnie, wybierz kępki – nakładanie ich zajmie trochę więcej czasu, ale efekt możesz dokładnie kontrolować.

Dopasuj je do oka!

Oczy różnią się kształtem i aby sztuczne rzęsy do nich pasowały, trzeba chwilę nad tym popracować. Wyjmij rzęsy z pudełeczka i delikatnie wygnij pasek mocujący tak, by stał się bardziej elastyczny. Rzęsy powinny „zaczynać się” kilka milimetrów od wewnętrznego kącika – skracaj łuk odcinając zewnętrzny kraniec, ale staraj się odcinać je małymi porcjami, by nie skrócić ich za bardzo!

A co z klejem?

Rzęsy możesz przykleić na dwa sposoby. Pierwszy, tradycyjny, to wyciśnięcie kleju bezpośrednio na pasek spajający sztuczne rzęsy, ale może zdarzyć się, że kleju wyciśniesz zbyt dużo i będziesz miała problem z ich aplikacją. Drugi, to wyciśnięcie odrobiny kleju na umyty pędzelek od zużytego eyelinera – tak nakładany klej nie powinien sprawiać niespodzianek. Równomiernie rozłóż go na pasku mocującym, odczekaj 20 sekund, aby klej delikatnie stężał i…

Sztuczne rzęsy: nakładanie!

… powoli je nałóż. Możesz chwycić rzęsy pęsetą, będzie wygodniej. Pasek umieść jak najbliżej twojej naturalnej linii rzęs, przyciśnij i przytrzymaj – gotowe! Na początku możesz czuć się z nimi dziwnie, ale o ile nie odczuwasz pieczenia albo silnego swędzenia, po ok. 15 minutach powinnaś się do nich przyzwyczaić. Na koniec nałóż niewielką ilość tuszu do rzęs, tak by efekt był naturalny. Jeśli są widoczne jakiekolwiek niedociągnięcia w miejscu, gdzie twoje rzęsy stykają się z tymi sztucznymi, pomóż sobie precyzyjnym eyelinerem.

Jak je zdjąć?

Delikatnie chwyć sztuczne rzęsy przy ich zewnętrznym końcu i spróbuj odkleić je od powieki. Jeśli masz z tym trudności, nie szarp ich – odrobina wody z delikatnym środkiem myjącym powinna rozpuścić klej i maskarę. Przyjrzyj się zdjętym rzęsom – jeśli są w dobrym stanie delikatnie usuń resztki kleju i ostrożnie włóż je do opakowania – będziesz mogła użyć ich ponownie.

rzesy

1. Donegal – kępki sztucznych rzęs

2. Sephora – sztuczne rzęsy

3. Inglot 30N – sztuczne rzęsy

4. Make Up Forever – sztuczne rzęsy kolorowe