Świąteczny makijaż by Siham

świąteczny makijaż kosmetyki makeup kolor szminka do ust makijaż ust makijaż oczu

Do świąt Bożego Narodzenia został już tylko miesiąc, a zapewne każda z nas chce w tym czasie wyglądać pięknie! Publikujemy więc pierwszą inspirację od Siham, która przedstawia swoją propozycję na świąteczny makijaż!

NOIRETTE DIARY BY SIHAM

Jakiś czas temu stworzyłam post o trzech sposobach na noszenie czerwonej szminki, gdzie makijaż oczu był bardzo prosty i skromny. Tym razem jednak spróbowałam wykonać look dla tych pań, które lubią wyrazisty make-up całej twarzy. Inspiracją były świąteczne kolory, takie jak czerwień, zieleń i złoto, które połączyłam i zamieniłam w świąteczny makijaż.

świąteczny makijaż

Główną inspiracją stały się cienie do powiek w kolorze oliwki, czyli innymi słowy zieleń khaki z błyszczącym wykończeniem, która wygląda prawie jak złoto o różnym nasyceniu. To sprawia, że jest to idealny odcień na świąteczny makijaż. Pierwszym krokiem było delikatne podkreślenie górnej powieki oka czarnym eyelinerem, który roztarłam pędzelkiem, a następnie nałożyłam kolejną warstwę tego kosmetyku. By dodać koloru w dolnej części oka, użyłam cienia w kolorze amaretto, czyli satynowego, czerwono-brązowego odcienia. Użyłam też matowych cieni w podobnej tonacji, by całość ładnie rozetrzeć aż do załamania powieki. Ponadto użyłam także ciemnej zieleni ze złotym wykończeniem, by nadać spojrzeniu głębi. Łuk brwiowy i zewnętrzne kąciki oczu rozświetliłam cieniem w delikatnym kolorze szampana.

świąteczny makijaż

Na twarz nałożyłam bronzer, uznałam, że użycie rozświetlacza nie będzie w tym makijażu konieczne. Usta podkreśliłam kredką w kolorze wina, a następnie nałożyłam na nie szminkę w tym samym odcieniu. W rzeczywistości kolor tego kosmetyku jest o wiele ciemniejszy, co naprawdę uwielbiam!

świąteczny makijaż

Wolicie podkreślać makijażem tylko usta, oczy, czy może i to i to? 

Oryginalny post i zdjęcia: www.noirettediary.com