Stylizacja włosów: Naturalne fale by Steph

naturalne fale fryzura stylizacja jak pofalować włosy

HAIR&MAKE-UP by STEPH

Patrzyłyście kiedyś z zachwytem na te dziewczyny, których włosy (suszone wiatrem) układają się w piękne, puszyste fale? Moje włosy nigdy, przenigdy nie wyschną w ten sposób i strasznie żałuję! To jeden ze sposobów na dodanie im skrętu i jest najlepszy przede wszystkim dlatego, że wszyscy myślą, że fale są naturalne. Jeśli nie urodziłaś się z naturalnymi falami, możesz przecież trochę poudawać, prawda? :)

1

1. Świeżo umyte włosy osusz ręcznikiem ale NIE ROZCZESUJ ich. Jeśli twoje włosy nie mają śladu naturalnego skrętu, rozczesywanie ich tylko dodatkowo je prostuje. Zamiast używać grzebienia potrząśnij głową i delikatnie przeczesz je palcami.

2.  Nałóż krem podkreślający skręt lub ulubioną piankę na końcówki, ugniatając włosy przy aplikacji.

2

3. Wysusz włosy za pomocą suszarki z dyfuzorem. Jeśli twoje urządzenie nie ma dyfuzora, możesz poszukać uniwersalnych dyfuzorów, które łatwo dokupić i pasują do każdej suszarki.

4. Tak moje włosy wyglądają po użyciu dyfuzora. Lata 80-te? :) Twoje włosy mogą być mniej lub skręcone w zależności od tego, jaka jest ich naturalna tendencja do skręcania. Tak czy siak – najważniejsze jest y było ich i by były puszyste!

3

5. Używając lokówki o średnicy ok. 25 mm, okręć pasmo na zewnątrz, zamiast je zatrzaskiwać. To spowoduje, że fale będą nieco luźniejsze. Możesz je zakręcić w kierunku twojej twarzy lub na zewnątrz.

6. Tak zakręcony jest każdy z moich loków. Nie chcemy, by były mocniej skręcone, by efekt nie był nienaturalny.

4

 

7. Tak wyglądam po zakręceniu wszystkich pasm. W związku z tym, że moje włosy delikatnie się kręcą, nie musiałam podkręcać absolutnie każdego pasemka na mojej głowie. Jeśli twoje włosy są całkiem proste, powinnaś dokładnie zakręcić wszystkie!

8. Po tym, jak włosy są już zakręcone, użyj grzebienia  z szeroko rozstawionymi zębami by je delikatnie rozczesać i dodać im puszystości. Przyjrzyj się, czy nie wyglądają na sztywne, sztuczne i pozlepiane.

natural curl natural curl 1

Oryginalny post i zdjęcia: hairandmakeupbysteph.com