Strobing – konturowanie twarzy w nowej odsłonie

strobing konturowanie twarzy makijaż makeup rozświetlacz

Konturowanie twarzy stało się niezwykle popularną metodą wykonywania makijażu za sprawą amerykańskiej celebrytki, Kim Kardashian. Dziewczyny na całym świecie oszalały na punkcie tej metody i chwaliły się zdjęciami perfekcyjnie wymodelowanych buzi na portalach społecznościowych. O konturowaniu pisałyśmy już nie raz, dla przypomnienia: polega ono na wyostrzaniu rysów twarzy przy użyciu dwóch lub więcej produktów – bronzera i rozświetlacza. Jest to metoda, która może sprawić trudności początkującym i wymaga odpowiedniej praktyki. Ostatnio jednak w make-upie pojawił się nowy trend, również wykreowany za pomocą internetowych serwisów – strobing. Co to takiego?

Strobing – alternatywa dla konturowania

Nazwa nowego trendu nawiązuje do fotografii, w tej dziedzinie oznacza robienie zdjęć z lampą błyskową. W makijażu inspirowanym tym zjawiskiem chodzi o uzyskanie efektu rozświetlenia twarzy, podobnie jak dzieje się na fotografii zrobionej przy odpowiednim oświetleniu. Strobing to metoda, w której używamy wyłącznie rozświetlacza do twarzy (nabłyszczającego, a nie tego z drobinkami), nakładając go na policzki, łuk brwiowy, środek czoła, środek nosa, nad łuk Kupidyna i brodę. Otrzymany rezultat takiego makijażu to rozświetlona buzia i efekt „wilgotnej”cery.

Zalety i wady strobingu

Ten nowy trend w makijażu ma zarówno swoje zalety jak i wady. Jedną z korzyści jest fakt, że nie ma potrzeby stosowania wielu  kosmetyków, by podkreślić poszczególne elementy twarzy, jest więc to dobre rozwiązanie na lato, kiedy zależy nam na tym, by nasza skóra „oddychała” a nie skrywała się pod grubą warstwą produktów do makijażu. Taki make-up tworzy też wrażenie świeżej, promiennej i zdrowo wyglądającej cery. Niestety, wadą tego trendu jest to, że nie każda kobieta może go wykorzystać. Osoby o tłustej cerze i tak często walczą z nadmierną ilością sebum i borykają się z problemem „świecącej” twarzy, a właśnie taki efekt może być widoczny po wykonaniu takiego makijażu.

Słyszałyście  już o strobingu? Co myślicie o tym trendzie?