Starzenie się skóry. Zatrzymaj czas!

Odpowiednie produkty na starzenie się skóry mogą skutecznie cofnąć czas eliminując zmarszczki, plamy starcze i ciemne plamki spowodowane nadmiernym działaniem promieni słonecznych.

Jeśli nie zadbałaś odpowiednio o skórę, może ona odsłaniać oznaki starzenia. Z wiekiem zmniejsza się produkcja kolagenu, a martwe komórki nie złuszczają się samoistnie jak dawniej. Jeśli to brzmi znajomo, czas powstrzymać starzenie się skóry i zacząć stosować produkty, które spowolnią, a nawet odwrócą ten proces i sprawią, że twoja cera będzie wyglądać młodziej!

Chroń swoją skórę

Zasada numer 1: Zapobiegaj uszkodzeniom. Słońce jest poważnym wrogiem, powinnaś więc pamiętać o nakładaniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym za każdym razem, kiedy wychodzisz z domu. Pomocne będzie też noszenie bluzek i spodni z długim rękawem i nogawkami. Twarz chroń kapeluszem z dużym rondem. Wróg numer 2 to suchość, która sprawia, że zmarszczki są bardziej widoczne, wybierz więc krem lub balsam nawilżający dostosowany do twojego rodzaju skóry i regularnie ją nawilżaj. Kolejnym produktem, który zadba o starzenie się skóry jest maść z witaminą A. Miejscowo stosowana, może zmniejszyć widoczność zmarszczek i zapewnić młodszy wygląd skóry. Pomaga w odbudowie kolagenu, który skutecznie zatrzymuje produkcję zmarszczek i rozjaśnia ciemne plamy.

Starzenie się skóry – walcz z upływającym czasem

Skutecznym kremem przeciwzmarszczkowym będzie także ten zawierający pentapeptydy – stymuluje on produkcję elastyny, dzięki czemu wzmocnisz strukturę skóry zniszczoną przez proces starzenia i uszkodzenia słoneczne. Ważnym elementem w pielęgnacji dojrzałej skóry jest też… jej złuszczanie! Dermatolodzy stosują różne metody, by usunąć górną warstwę skóry i odsłonić nową. Takie zabiegi mogą pomóc w zmniejszeniu widoczności zmarszczek i brązowych plam na skórze. Pozbywając się „starej” skóry, zapewniasz kremom nawilżającym lepszy dostęp w głąb tkanki. Do takich zabiegów zaliczamy między innymi chemiczne peelingi, które złuszczają i usuwają martwy naskórek, zabiegi mikrodermabrazji czy plazmową regenerację skóry.

Starzenie się skóry to nieunikniony proces, który jednak da się opóźnić. Stosując odpowiednie zabiegi kosmetyczne i właściwą dla swojego typu skóry pielęgnację, z łatwością odejmiemy sobie lat :)