Sposoby na szybką fryzurę. Niespodziewane wyjście to nie problem

Sposoby na szybką fryzurę

Każdej z nas wyjście „na wariackich papierach” zdarzyło się nie raz w życiu. Bywa tak, że z przekonaniem obiecujemy sobie, że piątkowy lub sobotni wieczór spędzimy w domu z książką po prostu odpoczywając. Chwilę po rozpoczęciu relaksu dzwonią znajomi gotowi do wyjścia, a ty błyskawicznie się decydujesz, po czym w popłochu zastanawiasz, jak szybko wybrnąć z weekendowego looku. Brzmi znajomo? W takich sytuacjach najczęściej figle płata fryzura. Jakie są najszybsze sposoby na ujarzmienie niechętnych do współpracy włosów?

Sposoby na szybką fryzurę: dodaj im świeżości

Jeśli nie masz czasu na to, żeby umyć włosy, a nie są już one pierwszej świeżości na ratunek może pospieszyć ci suchy szampon. To niezawodny doraźny środek, który doda lekkości obciążonym kosmykom. Jeśli obawiasz się, że wybieli twoje ciemne włosy – uspokajamy – na sklepowych półkach dostępne są szampony w sprayu przeznaczone dla brunetek. I większość z nich pięknie pachnie! Spryskaj nim fryzurę, odczekaj, aż wchłonie nadmiar sebum, rozczesz dokładnie włosy wyczesując resztki szamponu i… gotowe! Kosmyki będą miały więcej objętości i nie będą wyglądały na przetłuszczone. Jeśli obawiasz się o trwałość efektu – możesz je związać, albo podpiąć – nie będą przylegać do głowy, więc efekt będzie podobny do tego, po zastosowaniu preparatów do stylizacji zwiększających objętość. Pamiętaj, że taki szampon to wyjście awaryjne i w trosce o kondycję skalpu nie powinnaś sięgać po niego zbyt często!

Piękny look w 3 minuty: upinaj, podpinaj, szalej

Boisz się, że upięte włosy nie przetrwają całego wieczoru? Od czego są wsuwki i lakier :) To doskonały test na kreatywność – koczek „artystyczny nieład”, koński ogon z gładko zaczesanych włosów, a może jakieś dodatki? Upięcia wcale nie są czasochłonne, a na imprezie ze znajomymi sprawiają, że czujesz się pewniej – dzięki odsłoniętemu karkowi nie będzie ci gorąco, kosmyki nie będą się plątać, a ty nie będziesz musiała kilkukrotnie poprawiać fryzury – same plusy! W takich sytuacjach świetnie sprawdzą się też zdobione spinki i kolorowe dodatki do fryzury – na wiosnę idealne będą delikatne kwiaty w stylu boho :) Masz duże pole do popisu!