Sposoby na przedłużenie trwałości nowej fryzury

sposoby na przedłużenie trwałości nowej fryzury włosy uroda kosmyki fryzura podcinanie włosów

Lista naszych codziennych urodowych czynności jest zazwyczaj długa. Ale czy wśród wszystkich rzeczy, które robimy regularnie by zadbać o wygląd znajduje się też …podcinanie włosów? Dziś przedstawiamy sposoby na przedłużenie trwałości nowej fryzury. Zapraszamy do lektury :)

Fryzura odpowiednia dla typu włosów

Dobre cięcie – w najbardziej optymistycznym wypadku – utrzymuje się długo, a wraz ze wzrostem włosów nadal wygląda świetnie. Twój fryzjer powinien więc zastosować odpowiednią metodę dedykowaną rodzajowi twoich kosmyków. Proste cięcia z minimalnym cieniowaniem dłużej zachowują formę na prostych włosach, natomiast osoby o grubych i gęstych kosmykach potrzebują mocno wycieniowanej fryzury. Należy przede wszystkim pamiętać, że im krótsze włosy, tym częściej trzeba je podcinać – bob, grzywka czy fryzura typu pixie wymagają ponownego strzyżenia mniej więcej co 6 – 8 tygodni, dłuższe włosy natomiast najlepiej podcinać co 12 tygodni.

Nie przesadzaj z myciem

By przedłużyć trwałość nowej fryzury, pamiętaj, by nie przesadzać z częstotliwością mycia włosów. Nadmierne mycie może postrzępić i wysuszyć końce, co z powrotem zaprowadzi cię na fotel fryzjerski. W zależności od tekstury twoich włosów, staraj się je myć co drugi dzień lub rzadziej, zachowując ich świeżość poprzez używanie suchego szamponu pomiędzy myciami.

Używaj odpowiednich produktów do stylizacji

Odpowiednia pielęgnacja włosów wymaga inwestycji w dobre produkty do stylizacji. Spray do rozczesywania włosów przed ułożeniem fryzury zapobiegnie łamaniu się kosmyków, a dobra suszarka z jonizacją ochroni przed przegrzaniem włosów. Dodatkową pielęgnację zapewni użycie szczotki z gęstym, naturalnym włosiem dzika.

Sposoby na przedłużenie trwałości nowej fryzury – daj włosom odetchnąć

Kiedy tylko masz okazję, zrezygnuj z używania suszarki, lokówki czy prostownicy. Te produkty obciążają włosy i mogą powodować ich przegrzanie. Pomiędzy kolejnymi wizytami u fryzjera, postaraj się jak najlepiej zadbać o kosmyki. Wcieranie olejku kokosowego w końcówki przed myciem zapewni ci lśniące włosy i ochroni przed ich przesuszaniem. Pamiętaj, że regularne podcinanie kosmyków to konieczność, by były one zdrowe i w dobrej formie!

Opisane przez nas sposoby na przedłużenie trwałości nowej fryzury to gwarancja na piękne i lśniące włosy, które dłużej będą wyglądać jak tuż po wizycie w salonie fryzjerskim. Koniecznie je wypróbujcie! :)