Sposoby na kruche paznokcie

sposoby_na_kruche_paznokcie

Zniszczone paznokcie niewątpliwie odbierają nam nie tylko urodę, ale i humor. Taka sytuacja może być wynikiem za częstych lub niedostosowanych do potrzeb paznokci zabiegów kosmetycznych, alb po prostu źle dobrane kosmetyki i… obgryzanie. Czas skończyć eksperymenty i wypróbować nasze sposoby na kruche paznokcie – w końcu nie zawsze są efektem naszego zaniedbania. Świadczyć mogą także o niedoborach witamin i minerałów w organizmie, a także chorobach – jeśli żadne metody odżywiania nie poprawiają ich kondycji, zacznij od wizyty u lekarza.

Sposoby na kruche paznokcie: skomponuj najlepszy zestaw

Odzyskiwanie blasku przez paznokcie powinno zacząć się od środka organizmu, czyli od zmiany diety na taka skomponowaną z warzyw, owoców i zdrowych tłuszczy oraz przyjmowania witamin i minerałów w tabletkach, by uzupełnić niedobory. Pamiętaj, że suplementy i dieta ćwiczą cierpliwość – pierwsze efekty będą widoczne dopiero po kilku tygodniach. W Twojej kosmetyczce powinna na dobre rozgościć się także dobra odżywka wzmacniająca do paznokci, a – przynajmniej czasowo – powinnaś dać urlop lakierowi. Dwa lub trzy razy w tygodniu urządź dla swoich paznokci domowe regeneracyjne spa – warto rozważyć zakup sprzętu do domowej parafiny dłoni – jest niedrogi, a daje bardzo dobre efekty, lub kąpiele dłoni w olejku rycynowym. Jak to robić? Zmieszaj 3 łyżki podgrzanego olejku rycynowego z sokiem z jednej cytryny i mocz w miksturze paznokcie przez 10-12 minut. Efekt? Będą mocniejsze, zdrowsze i bardziej odporne na uszkodzenia.

Pożegnaj uszkodzenia: co jeszcze możesz zrobić?

Jeśli uszkodzenia paznokci są widoczne i bardzo duże, spróbuj na jakiś czas całkiem zrezygnować z manicure, a w szczególności tipsów, paznokci akrylowych czy nawet hybrydy. W takiej sytuacji najważniejsze jest, by dać naszym paznokciom szansę na odpoczynek. Sprawdź też skład zmywacza, którego zwykle używasz – powinnaś zrezygnować z acetonu, który wysusza i osłabia płytkę paznokcia, na rzecz zmywaczy opartych o substancje wzmacniające i nawilżających – na przykład olejkach. Nie obcinaj paznokci cążkami, by się nie kruszyły – szklany pilniczek będzie zdecydowanie lepszym wyborem :)