Sposób na zaskórniki – ciesz się gładką cerą

sposób_na_zaskórniki

Nawet te z nas, które nie mogą narzekać na trądzik, często borykają się z innym problemem – nieestetycznymi zaskórnikami, rozsianymi szczególnie w strefie T. Choć problem nie jest tak poważny jak trądzikowe niedoskonałości, trudno przejść obok niego obojętnie – nieestetyczne carne kropeczki są przecież widoczne, a pozbywanie się ich na siłę nierzadko kończy się prawdziwą urodową katastrofą. Prezentujemy dziś bezpieczne i skuteczne sposoby na pozbycie się problemu.

Sposób na zaskórniki: nie działaj zbyt gwałtownie

Walcząc z zaskórnikami bardzo często popełniamy kardynalne błędy – próbujemy je wyciskać na siłę, a to kończy się – w najlepszym wypadku – nawrotem problemu, w najgorszym – ropnym zapaleniem skóry. Czas przestać siłować się z cerą. Dlaczego w ogóle powstają? Są niestety owocem nadmiaru sebum – tłuszcz, który naturalnie wydziela nasza skóra gromadzi się w jej porach, a następnie w kontakcie z codziennym kurzem, makijażem i… tlenem zmiany te nabierają nieestetycznego ciemnego koloru. Choć logika nakazywałaby taką tłustą cerę wysuszać – nic bardziej mylnego! Tylko utrzymywanie jej w dobrym nawilżeniu pozwoli ograniczyć produkcję sebum i pożegnać problem na dłużej. Nie zapominaj więc o regularnej aplikacji kremu – nawilżona skóra przestaje działać w trybie kryzysowym, a pory nie zanieczyszczają się tak łatwo!

Jeśli nie usuwać, to co?

Plastry na zaskórniki oraz mechaniczne oczyszczanie na dłuższą metę dają niewiele – pozwalają pozbyć się problemu tylko czasowo, a rozszerzone pory błyskawicznie przyjmują nową dawkę zanieczyszczeń. Co więc robić, by cera była czysta na dłużej. Skuteczny sposób na zaskórniki to zastosowanie kwasu salicylowego i to właśnie jego powinnaś szukać na etykietach kosmetyków. Pozwala on nie tylko wyeliminować istniejące zanieczyszczenia, ale również zwęzić pory, co sprawi, że problem nie będzie tak łatwo wracał. Koniec zimy i wczesna wiosna to idealny moment na zastosowanie kosmetyków z kawasami, choćby dlatego, że właśnie teraz słońce operuje w bardzo ograniczonym zakresie i unikniemy podrażnień. Pamiętaj jednak, że kosmetyki z kwasami trzeba stosować bardzo ostrożnie, zwłaszcza wtedy, kiedy jesteś szczęśliwą posiadaczką cery wrażliwej.