Sposób na wrażliwą cerę. Dbaj o nią delikatnie i naturalnie

sposob_na_wrazliwa_Cere

Posiadaczki cery wrażliwej często narzekają na podrażnienie, zaczerwienienie, wysypki, pokrzywki, alergie… Od różnych dodatkowych „uroków” takiego typu skóry nie da się uciec, ale da się je znacząco złagodzić. Częstym błędem popełnianym przez kobiety, które taki problem posiadają, są albo zbyt częste zmiany kosmetyków (a przez to fundowanie cerze swoistego „szoku adaptacyjnego”), albo sięganie po zbyt złożone receptury, zanim sprawdzimy te najbardziej naturalne i bezpieczne. Odpowiedzią na potrzeby takiej cery może być woda termalna i kosmetyki na jej bazie. Tym bardziej zbawienna może okazać się na wiosnę, kiedy podrażnienia i alergie objawiają się ze zdwojoną siłą.

Sposób na wrażliwą cerę: nawilżenie-łagodzenie

Woda termalna, to nic innego niż bogata w sole mineralne i pierwiastki woda pochodząca ze źródeł znajdujących się głęboko pod ziemią. Na jej korzyść przemawia fakt, że ze względu na to, iż znajduje się głęboko pod powierzchnią, jest wolna od zanieczyszczeń, bakterii i szkodliwych substancji. Ma przede wszystkim działanie oczyszczające, naturalnie nawadniające i silnie przeciwutleniające – sprawdza się w terapii wszelkiego typu zaczerwienienia, alergii, łuszczenia, pokrzywek. Dodatkowo preparaty na jej bazie polecane są jako wspierające i niwelujące skutki uboczne kuracji dermatologicznych. Sama woda termalna w sprayu to także doskonały letni „orzeźwiacz” i „oczyszczacz” skóry, który zawsze możesz nosić ze sobą w torebce.

Woda termalna: do użycia nie tylko w SPA

Źródła i woda termalna kojarzą ci się z wizytą w gabinecie odnowy i stwierdzasz, że to zbyt dużo zachodu? A może niekoniecznie lubisz kosmetyki w płynie? To nie wymówki – wśród szerokiej gamy kosmetyków na bazie wody termalnej znajdziesz nie tylko wodę w czystej postaci, ale także kremy, maseczki, balsamy do ciała a nawet podkłady i kosmetyki z filtem SPF. Za takimi preparatami najlepiej rozglądać się w aptece – to rada, którą posiadaczki wrażliwej skóry powinny wziąć do siebie – kupując kosmetyki w takim miejscu możesz być pewna, że zostały gruntownie przebadane, posiadają wszystkie niezbędne atesty dermatologiczne i – zamiast dodatkowo skórze szkodzić – doskonale załagodzą problemy.