Smokey eye w nowej odsłonie by Siham

smokey eye jak zrobić smokey eye ładne smokey yey

NOIRETTE DIARY BY SIHAM

Siham1

W tym makijażu lubię to, że kiedy ktoś patrzy na moją twarz od przodu, wydaje się być to zwykłe smokey eye, jednak kiedy mrugasz czy delikatnie obracasz głowę można dostrzec blask na środku powieki. Nie wiedziałam, jaki odcień szminki nałożyć na usta więc zdecydowałam się na bezbarwny błyszczyk, teraz jednak widzę, że czerwone usta także dobrze by wyglądały! 

Siham3

Jestem fanką klasycznego smokey eye, ale od czasu do czasu lubię trochę modyfikować poszczególne kroki wykonywania makijażu. Przy tej instrukcji ze zdjęciami zdecydowałam się spróbować czegoś innego niż tradycyjnie ciemne zewnętrzne i jasne wewnętrzne kąciki, zamiast tego nałożyłam kolor na samym środku powieki i dodałam tam blasku.

Siham4

 

Będziesz potrzebować:

– bazy pod cienie do powiek

– czarnej kredki do oczu

– cienia z drobinkami wg własnych preferencji

– cienia do powiek w kolorze średniego brązu

– czarnego matowego cienia do powiek

– cienia rozświetlającego

– żelowego eyelinera

– tuszu do rzęs

siham_pict
KROKI:
1. Po nałożeniu na powieki bazy pod cienie, na ich zewnętrzne i wewnętrzne partie zaaplikuj czarną kredkę do oczu. Nie musisz być przy tym precyzyjna, bo to posłuży jedynie jako baza pod ciemne cienie.
2. Małym pędzelkiem rozetrzyj krawędzie kredki. Pamiętaj, by nie wychodzić poza załamanie powieki, po prostu rozmaż wszystkie ostre punkty, a środek zostaw jak najbardziej czysty.
3. Nad linię kredki nałóż czarny cień, zrób to wklepując kosmetyk a nie rozcierając go, by kolor pozostał intensywny.
4. Ponownie rozetrzyj wszelkie ostre krawędzie, tym razem jednak użyj do tego cienia w kolorze średniego brązu, który posłuży jako odcień przejściowy i nada wygląd naturalnego przenikania. Jeśli nie jesteś zadowolona z osiągniętej intensywności koloru, powtarzaj kroki 3 i 4, aż osiągniesz upragniony efekt.
5. Na środek powieki nałóż cień z drobinkami, możesz zrobić to palcem, by jednorazowo dodać więcej koloru.
6. Delikatnie rozetrzyj krawędzie kolorów na środku powieki, jednak nie pomieszaj ich z czarnymi miejscami, po prostu stwórz lekki efekt gradientu. Cienia rozświetlającego użyj wyłącznie pod linią brwi.
7. Przeciągnij brązowy cień do powiek po całej długości dolnej linii rzęs, na zewnętrzną część dodaj czarny  cień. Możesz powtarzać te kroki dla osiągnięcia bardziej wyrazistego efektu.
8. Czarnym żelowym eyelinerem narysuj mocną, wywiniętą kreskę. Nie zapomnij o jej pogrubieniu! I w końcu na rzęsy nałóż sporą ilość czarnego tuszu.
Siham2
Gotowe! Naprawdę szybki i prosty makijaż, który sprawdzi się na każde wyjście. Spróbujesz?
Oryginalny post i zdjęcia: noirettediary.com
Instrukcja ze zdjęciami: noirettediary.com