Skuteczna pielęgnacja: używaj kosmetyków właściwie

skuteczna pielęgnacja kosmetyki uroda nawilżanie ciało

Na Twojej półce pręży się cała masa kosmetyków, które na opakowaniach noszą cudowne obietnice, a działania jakby brak… Jeśli tak wygląda Twoja rzeczywistość, to wcale nie znaczy, że kosmetyki, które kupujesz są do niczego. Ważne jest przecież także to, w jaki sposób ich używasz. Skuteczna pielęgnacja opiera się nie tylko na składach, ale także – a może: przede wszystkim – na sposobie, częstotliwości i regularności aplikacji. Jak to robić? Czytaj dalej!

Skuteczna pielęgnacja, czyli właściwy czas

Kremy, maseczki, serum – czyli to wszystko co ma nawilżać, odmładzać i regenerować. Takie produkty najlepiej wchłaniane są pomiędzy 22 a 23, dlatego bardzo ważne jest, by właśnie przed tym czasem nakładać kosmetyki na noc (zwłaszcza te odbudowujące, nawilżające i przeciwstarzeniowe). Powiązane jest to z faktem, że odnowa komórkowa przyspiesza w czasie snu i wtedy właśnie najlepiej działają kosmetyki. Poranne nakładanie kosmetyków warto oddzielić przerwą od makijażu – krem wchłonie się, podkład nie będzie się ważył, a po ok. 15 minutach od nałożenia większość składników kremu zacznie działać.

A jak wygląda aplikacja podstawowych kosmetykow?

Jeśli chodzi o krem stosowany na całą twarz, zasada, która rządzi aplikacją tego kosmetyku jest jedną z najprostszych – jeśli skóra klei się i jest obciążona, nałożyłaś za dużo kremu. Ilość odpowiadająca objętości orzeszka ziemnego powinna być wystarczająca. Krem pod oczy to nawet mniejsza ilość – najważniejsze by nakładać tyle kosmetyku ile skóra jest w stanie wchłonąć i tu wystarczy objętościowy odpowiednik ziarenka grochu. Pamiętaj, że skóra pod oczami jest delikatna i delikatnie wklep kosmetyk w obszar pomiędzy dolną powieką a kością policzkową i – na górze – aż do łuku brwiowego.

Kosmetyki do zadań specjalnych, czyli „podkręcona pielęgnacja”

Kosmetyki do twarzy różnią się między sobą sposobem aplikacji i tak też jest w przypadku serum. Ponieważ zazwyczaj produkty tego typu wydają się lekkie, łatwo przesadzić jest z ilością myśląc, że większa ilość to lepsze odżywienie. Jeśli nałożysz za dużo kosmetyku, skóra jednak nie wchłonie go prawidłowo, a pozostanie on na powierzchni. Kilka kropli pełnego odżywczych składników serum, rozprowadzone po całej twarzy w zupełności wystarczy! Kiedy nakładasz ochronny kosmetyk przeciwsłoneczny zasada odwraca się w stosunku do tej stosowanej w przypadku serum – potrzebujesz odpowiednika ok. łyżeczki kosmetyku dla twojej twarzy, a nakładaj go na pół godziny przed wystawianiem skóry na wpływ słońca.