Samorozgrzewające maseczki: jak działają?

glinka maseczka z glinką kaolin

Samorozgrzewające maseczki są na szczycie listy produktów kosmetycznych, których kobiety chętnie używają. Z drugiej strony część z nas jest w stosunku do nich nieufna. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie jest oczywiste w jaki sposób taka maseczka sama rozgrzewa się do odczuwalnie ciepłej temperatury. Produkty te w kontakcie z cerą stają się cieplejsze, a dzięki temu łatwiej jest oczyścić pory i wygładzić cerę. Ale jaka jest ich tajemnica i dlaczego rozgrzewają się bez pomocy?

Samorozgrzewające maseczki: chemia w służbie cery

Magia? Nie! Najprostsza odpowiedź brzmi: chemia. Proces rozgrzewania to prosta reakcja chemiczna. Niektóre substancje, kiedy są eksponowane na wodę, odpowiadają egzotermicznie, czyli produkując ciepło. Od lat wiadomo, że najłatwiej oczyścić pory poddając skórę wpływowi pary wodnej lub ciepłego kompresu – maseczki, o których mowa działają w dokładnie ten sam sposób, równie skutecznie pozwalając skórze pozbyć się toksyn i zanieczyszczeń.

Maseczkowa magia: skąd bierze się ciepło?

Ne przykład z minerałów, takich jak zeolit, pozyskiwany naturalnie z pyłu i skał wulkanicznych. Pod wpływem wilgoci wiązania chemiczne są przerywane i w ten sposób tworzy się energia generującxa ciepło. Zeolit jest często używanym składnikiem aktywnym maseczek oczyszczających – również tych do masażu. Jaka jest przewaga takich ciepłych maseczek nad tradycyjnymi, chemicznie bądź mechanicznie oczyszczającymi preparatami? Samorozgrzewające maski są niezawodne w otwieraniu porów i pobudzaniu krążenia krwi. Jeśli cierpisz z powodu drobnych wyprysków, zanieczyszczonych porów lub nadprodukcji sebu, taka terapia będzie bardzo efektywna. Dzięki dodatkowemu ciepłu inne składniki kosmetyczne zadziałają skuteczniej – na przykład glinka kaolin, którą często wzbogaca się tego typu produkty. Skuteczniej pozbędziesz się zanieczyszczeń i sprawisz, że skóra będzie bardziej promienna.

„Ciepłe” maseczki to fantastyczna opcja na chłodniejsze dni – to doskonały sposób na jesienny relaks w parze z gorącą kąpielą. Wypróbujesz? :)