Opalenizna zimą, czyli jak dodać sobie blasku w mroźne dni

opalanie zimą samoopolacz bronzer

Któż z nas nie lubi się opalać? Nawet jeśli długie przebywanie na słońcu nie jest do końca zdrowe, czasem po prostu nie potrafimy odmówić sobie przyjemności wygrzewania się przed domem czy na plaży. Lato i ładna pogoda kiedyś się jednak kończą, co więc możemy zrobić, by w chłodne, pochmurne, zimowe miesiące dodać sobie naturalnego wyglądu, a skórze ciepłego kolorytu i blasku, bez konieczności odwiedzania solarium? Odpowiedzią jest samoopalacz!

PIĘKNA OPALENIZNA ZIMĄ? TO MOŻLIWE!

Ponieważ cera większości z nas  jest zimą dość blada, możemy mieć problem z doborem odpowiedniego samoopalacza do koloru naszej skóry. Czasem jest to też kwestia nałożenia stosownej jego ilości, niż wyboru samego odcienia. Jednym z pierwszych kroków powinno być więc stopniowe przyzwyczajanie naszej jasnej cery, zaczynając od delikatnego mleczka do ciała, które oprócz nawilżenia, nada jej także odrobinę koloru. Dzięki temu proces „opalania” nie będzie tak nagły i szokujący podczas zimowych miesięcy. Jeśli jednak zależy ci na świeżej opaleniźnie o bardziej wyrazistym kolorze, wypróbuj brązujący mus, który nada skórze natychmiastowego, bardziej wytrzymałego koloru, a przy tym będzie wygodny w aplikacji.

SAMOOPALACZ PLUS NAWILŻANIE

Czy te porady działają w przypadku opalenizny letniej porównanej do tej zimowej, czy są to praktyki skuteczne niezależnie od pory roku? Takie zimowe triki powinno się stosować cały rok, ale są przydatne zwłaszcza wtedy, gdy cierpisz z powodu suchej, zmarzniętej skóry, tak jak większość z nas o tej porze roku. Zawsze powinnaś pamiętać o złuszczaniu całego ciała, by przygotować swoją skórę  i wygładzić nadmiernie suche miejsca jak łokcie, kolana, stopy, dłonie i kostki. Przed nałożeniem samoopalacza użyj delikatnego balsamu, by uniknąć nadmiernej absorpcji koloru. Zaraz po użyciu samoopalacza równie ważne jest też codzienne dbanie o odpowiednie nawilżanie ciała.

AKCJA: UTRZYMANIE OPALENIZNY

Jeśli chodzi o utrzymanie opalenizny, jak dużo będzie według ciebie ZA dużo? W końcu przede wszystkim chcemy wyglądać naturalnie! Jeśli zastosujesz się do powyższych porad – złuszczaj i nawilżaj– przedłużysz żywotność swojej opalenizny. Jeszcze lepiej! Odświeżaj codzienny look muskając swoją skórę świeżą warstwą brązującego musu co 5 – 7 dni. Dzięki temu samoopalacz będzie wyglądać naturalniej, będziesz też czuć się bardziej pewnie występując w okresie świątecznym w eleganckiej sukience, którą dopełnią piękne, zdrowe, naturalnie rozświetlone twarz i ciało. Dzięki tym poradom już teraz możesz cieszyć się świeżo wyglądającą opalenizną, której pozazdrości ci niejedna kobieta! ;)

opaleniznazima

1. Bielenda Orzech&Bursztyn – brązujące masło do ciała
2. Estee Lauder Bronze Goddess –  brązujące mleczko do ciała
3. Avon skin so soft Enhance&Glow – samoopalacz w sprayu
4. St Tropez Self Tan – brązujący mus do ciała