Rzęsy jak firanki – marzenia nie do spełnienia?

rzęsy odżywka porost rzęs gęste i długie rzęsy

Piękne, gęste, długie i wywinięte rzęsy to marzenie wielu z nas. Te kobiety, które od matki natury dostały takie cudo w prezencie, są z pewnością wielkimi szczęściarami! Rzęsy, chroniące nasze gałki oczne przed zanieczyszczeniami i drobnymi ciałami obcymi z otoczenia, są wraz z brwiami podstawą makijażu oczu. Wyraźna oprawa oczu może odjąć nam dobre kilka lat lub dodać kilka godzin do nieprzespanej nocy.

Nie łudźmy się, że kiedykolwiek będziemy mieć rzęsy jak z reklamy maskary – często są to jedynie wariacje grafika na temat rzęs a nie prawdziwe włoski ich właścicielki. To co z pewnością możesz zrobić dobrego dla swoich rzęs, żeby były solidnym stelażem dla tuszu, to odpowiednio je pielęgnować, zabezpieczać i zmywać makijaż. Co robić, żeby przywrócić rzęsom ich dawny blask albo zachować ich obecny wygląd?

1. Demakijaż bez wypadku – jesteś pewna, że rzęsy wypadają same, bez żadnej przyczyny? Demakijaż to klasyk, podstawa podstaw a jednak często o tym zapominamy. Nie o demakijażu samym w sobie (bo mamy nadzieję, że to jest już oczywistością i nawykiem nawet w nocy po udanej imprezie), ale o umiejętnym, delikatnym usuwaniu tuszu. Najtrudniej jest z wodoodpornymi kosmetykami. Zwolenniczkom metody wacikowej polecamy dobranie idealnego dla nich płynu micelarnego (opinie o niektórych z nich przeczytać możesz tutaj) i przykładanie płatka kosmetycznego na kilkanaście sekund, żeby tusz czy kreski namokły i rozpuściły się . Nigdy nie pocieraj oczu i rzęs! Chyba, że uważasz, że masz za dużo rzęs a za mało zmarszczek. Zmyj tusz dokładnie, bo zaczopowane tuszem mieszki włosowe mogą sprawiać, że włoski wypadają częściej niż wymaga tego zwykły cykl wzrostu.

2. Zdrowe odżywianie – na włosy namiętnie nakładasz odżywki, maski i olejki, żeby były gęste, lśniące i gładkie. Czemu więc tego samego nie robić z rzęsami? One też potrzebują regeneracji, zwłaszcza, że całymi dniami pokryte są nieoddychającą warstwą maskary, która dodatkowo im ciąży. W drogeriach dostępne są odżywki jako białe, zasychające bazy pod tusz lub też bliższe odżywce do włosów, czyli nakładane na noc za pomocą szczoteczki przezroczyste, kremowo-oleiste preparaty. Koniecznie wypróbuj któryś z nich a po kilku tygodniach z pewnością zauważysz znaczące zmiany. Możesz też wypróbować olejku rycynowego na noc, jednak nakładaj go w niewielkich ilościach, gdyż może powodować podrażnienie i zaczerwienienie spojówek.

3. Sztuczne czy prawdziwe? – te pierwsze zakładaj tylko od święta, kiedy naprawdę musisz zrobić wrażenie. Klej zatykający mieszki i późniejsze zrywanie rzęs mogą bardzo mocno zniszczyć włoski i wyrywać je. Podobnie z zalotką – jeżeli nie musisz używać, lepiej ją sobie odpuść a już z pewnością nie używaj na pomalowane tuszem rzęsy.

4. Obrastaj w piórka – w ostatnich dwóch latach bardzo popularne stały się aktywatory wzrostu rzęs. Są to wieloskładnikowe preparaty, bardzo często z opatentowanym  składem, które powodują niezwykle szybki wzrost długości i zagęszczenie rzęs. Te pierwsze i najsłynniejsze, jak RevitaLash, są drogie, jednak ich skuteczność często potwierdzona jest naukowo. Obecnie nawet polskie marki kosmetyczne wprowadzają aktywatory wzrostu, więc spokojnie możesz wypróbować je za niewielkie pieniądze i przekonać się na własnej skórze i rzęsach jak działają. Wyglądają jak odżywka w eyelinerze i nakłada się je u nasady rzęs. Po kilku tygodniach jest ich zdecydowanie więcej i są dłuższe!

Rzęsy_regeneracja_serum_odżywka_porost_wzrost
1. Long 4 Lashes serum przyspieszające wzrost 2. Regenerum serum do rzęs 3. Delia Cosmetics odżywka stymulująca wzrost rzęs i brwi          4. Eveline Cosmetics skoncentrowane serum do rzęs 3 w 1 Advance Volumiere