Rytuały pielęgnacyjne przed Sylwestrem

rytuały pielęgnacyjne pielęgnacja ciała nawilżanie złuszczanie ukrywanie oznak zmęczenia

Sylwestrowa noc to z pewnością dla większości z nas ekscytujące wydarzenie. Należy pamiętać, że oprócz wyboru odpowiedniej kreacji i makijażu powinnyśmy zadbać też o kondycję skóry ciała. Rytuały pielęgnacyjne przed tym dniem to przede wszystkim… relaks! Jak przygotować się do tej niezwykłej nocy?

Rozluźnij się!

Sen jest podstawowym czynnikiem działającym na naszą korzyść – kiedy jesteśmy wyspane, mamy więcej energii i ochoty do działania. Zbawiennie działa też na naszą urodę – odpowiednia ilość snu to gwarancja, że cera będzie wyglądać świeżo i promiennie, a my nie będziemy musiały martwić się o uporczywe i trudne do ukrycia cienie pod oczami. Odpowiedni relaks zapewni także gorąca kąpiel w wannie z dodatkiem ulubionego olejku lub długi prysznic, który wspaniale rozluźni ciało. Taka chwila relaksu z pewnością pomoże nam dobrze przygotować się do następnych urodowych rytuałów!

Rytuały pielęgnacyjne – złuszczanie i nawilżanie

By skóra ciała była gładka i miękka, powinnyśmy odpowiednio o nią zadbać. Martwy naskórek usuniesz za pomocą peelingu, który nie tylko oczyści skórę z zanieczyszczeń, ale także ją pobudzi. Po takim zabiegu warto nałożyć też balsam nawilżający, który zapewni ciału aksamitny wygląd. Pamiętaj także, by właściwie zadbać o twarz – aplikacja maseczki pielęgnacyjnej nie tylko cię zrelaksuje ale również przyniesie wiele korzyści twojej cerze! Jeśli masz problemy skórne, powinnaś odpowiednio wcześnie zacząć z nimi walczyć. Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę, nakładając na buzię tony specyfików z nadzieją, że stanie się cud. Regularnie oczyszczaj twarz i stosuj kosmetyki, które pomogą usunąć uciążliwe problemy.

Ratunek na ostatnią chwilę?

Podczas sylwestrowej nocy chcemy wyglądać świeżo, pięknie i przede wszystkim być wypoczęte. Jeśli nie mamy szans na odpowiednią ilość snu przed tym wydarzeniem, postarajmy się przynajmniej skutecznie ukryć oznaki zmęczenia. Na opuchnięte oczy pomoże okład z plastrów ogórka wcześniej schłodzonego w lodówce. Przykładanie takiego „kompresu” na powieki przez 10-15 minut z pewnością przyniesie nam ulgę :) Jeżeli natomiast nie miałaś czasu na wcześniejszą regulację brwi i obawiasz się, że skóra w tym miejscu będzie zdradzać ślady szybkiej depilacji w postaci zaczerwienienia, wypróbuj prosty trik – przetrzyj ten obszar płatkiem kosmetycznym nasączonym tonikiem lub zimną wodą.

A jakie są Wasze sprawdzone rytuały pielęgnacyjne przed Sylwestrem? :)