Rozdwojone końcówki: jak im zapobiegać?

rozdwojone końcówki sposoby na zapobieganie zniszczeniom włosów

Rozdwojone końcówki w okresie jesienno-zimowym dają nam się we znaki jeszcze bardziej niż w pozostałych częściach roku. Choć problemu nie da się uniknąć (bo przecież uszkodzenia mechaniczne włosa to coś, na co nie możemy mieć całkowitego wpływu), można znacząco zminimalizować zniszczenia i sprawić, że końcówki będą rozdwajały się wolniej. Jak to robić?

Walkę z rozdwajaniem zacznij od pielęgnacji

Kiedy nakładasz szampon i odżywkę skoncentruj się na końcówkach, by oczyścić je, odżywić i zabezpieczyć. Jeśli Twoje włosy są podatne na zniszczenia, powinnaś przyjrzeć się szamponom wzmacniającym i odbudowującym. Dzięki odżywce istniejące zniszczenia staną się natomiast mniej widoczne. Trik w trybie instant? Spłucz szampon chłodną wodą, by domknąć zewnętrzne łuski na końcach włosów.

Kiedy przeczesujesz, rób to delikatnie i dokładnie – używanie szczotki pomaga rozprowadzić naturalne nawilżenie na całej długości włosów – od skalpu po końcówki. Sięgaj po antyelektrostatyczne przybory do włosów, a jeśli lubisz używać grzebienia – po drewniane, z szeroko rozstawionymi zębami. Kołtuny usuwaj przesuwając się po długości włosów od dołu do góry – unikniesz dalszego plątania.

Ukryj rozdwojone końcówki i zapobiegaj

Chaos na głowie sprawia, że włosy wyglądają na bardziej zniszczone, niż są w rzeczywistości. Rozwiązanie? Olejki do zabezpieczenia końcówek i wygładzenia kosmyków na całej długości. Uważaj jednak, by nie nakładać  kosmetyku przy samej nasadzie włosów, by te nie wyglądały na przetłuszczone – najlepiej aplikować olejki od wysokości ucha do samych końców.

Zapobieganie to przede wszystkim rozsądne myślenie o stylizacji. W końcu rozdwojone końcówki to „produkt” w dużej mierze suszarek, lokówek i prostownic. Grunt, byś właściwie zabezpieczała włosy przed wpływem ciepła – warto robić to z pomocą preparatów zawierających odbudowującą keratynę. Jeśli suszenie – to u nasady. Końcówkom pozwól w miarę możliwości wysychać samoistnie.