Regeneracja włosów – walcz z uszkodzeniami!

regeneracja włosów zniszczonych sposoby na pielęgnację i odbudowę zniszczonych włosów

Jeśli twoje włosy są przesuszone a końcówki zniszczone i rozdwojone, najwyższy czas na ich regenerację! Zimowa pogoda sprzyja uszkodzeniom kosmyków, dlatego regeneracja włosów w tym czasie jest szczególnie ważna! Przygotowaliśmy dla was kilka porad, dzięki którym fryzura odzyska dawny blask i dobrą kondycję :)

Po pierwsze pielęgnacja

Zniszczone włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Na drogeryjnych półkach pełno jest produktów, które oferują kompleksowe działanie w kwestii regeneracji zniszczonych kosmyków. Styliści fryzur radzą jednak, by zamiast jednego „wielofunkcyjnego” produktu wybrać kilka dedykowanych konkretnemu problemowi i umiejętnie je połączyć. Pamiętaj też, że samo stosowanie odżywek czy szamponów może nie wystarczyć. Ważny jest także sposób, w jaki je aplikujesz. Zniszczone włosy są bardzo delikatne, unikaj więc ich ciągnięcia, kiedy aplikujesz produkty pielęgnacyjne. Jeśli mimo stosowania różnych kosmetyków czujesz, że nie spełniają one dobrze swojej roli, podczas następnej wizyty u fryzjera poproś o zastosowanie zabiegu regeneracyjnego. Te najbardziej popularne to kuracja proteinowa i głęboko odżywiająca, są one niezbędne do przywrócenia włosom właściwego stanu!

Regeneracja włosów – nie tylko kosmetyki!

To, w jakiej kondycji są nasze włosy zależy także od tego, jak się z nimi obchodzimy na co dzień. Kosmyki są najbardziej podatne na uszkodzenia wtedy, gdy są mokre, dlatego myjąc je i susząc, bądź bardzo delikatna. Nie wykręcaj ich w ręczniku, zamiast tego delikatnie wciśnij w materiał, by usunąć nadmiar wody. Jeżeli jesteś fanką suszarek – zainwestuj w dobry produkt z funkcją jonizacji i susz kosmyki strumieniem zimnego powietrza. Dodatkowo, by stymulować porost zdrowych włosów, wyrób sobie nawyk masażu skóry głowy – możesz to robić z użyciem ulubionego olejku. Nie pomijaj też regularnego podcinania końcówek. Długie włosy, jeśli są zniszczone, nigdy nie będą wyglądać efektownie! Pamiętaj także o zabezpieczeniu włosów przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. W okresie zimy zawsze nakładaj czapkę, która ochroni fryzurę przed chłodem.