Regeneracja włosów po zimie – gładkie i lśniące

regeneracja włosów po zimie

Włosy zmęczone zimową pogodą stają się kruche i delikatne. Choć na początku zimy pisaliśmy o tym, jak chronić je przed mrozem, nie da się takich zniszczeń uniknąć całkowicie. Teraz zdejmujemy czapki, a fryzury zaczynają się puszyć, elektryzować i buntować. Regeneracja włosów po zimie to konieczność. Jak przywrócić im doskonałą formę?

Regeneracja włosów po zimie: skończ z przesuszeniem

Z czego właściwie wynika puszenie się? Przede wszystkim z tego, że kosmyki są nie tylko przesuszone ale i mocno osłabione. Codzienne mycie może zniszczyć je jeszcze bardziej. Kiedy widzisz, że zaczynają być w złej kondycji, przesuń mycie o dzień lub dwa. Kiedy myjesz włosy pamiętaj – szampon pozbawia je naturalnego nawilżenia. W okresie wiosennym warto nadrobić to, co zima zniszczyła i sięgnąć po treściwą odżywkę – i to niekoniecznie po myciu, a przed nim. Żeby zabezpieczyć włosy przed działaniem drażniących detergentów, nałóż odżywkę na kilka chwil przed myciem – od wysokości ucha aż po końcówki. Na etykietach szukaj składników nawilżających – olej kokosowy, olejki z pestek roślin, witamina E – wybór jest całkiem spory.

A może zacząć chronić przed słońcem?

Aplikowanie filtra na włosy brzmi jak żart? Niekoniecznie – one tak samo potrzebują ochrony jak i reszta ciała – jeśli zadbasz o to już teraz, latem unikniesz dodatkowych problemów. Aby je zabezpieczyć możesz znaleźć odpowiedni preparat (jeśli mgiełka, to bez alkoholu!), lub zmieszać „filtr” w sprayu z wodą źródlaną (2 łyżki preparatu na szklankę wody) – taką mieszankę nałóż w niewielkiej ilości na włosy, dokładniej w obszarze końcówek. Mocno ogranicz ilość produktów do stylizacji – jeśli nie jesteś w stanie z nich zrezygnować wybieraj takie pozbawione alkoholu i składników wysuszających, a kiedy nie wychodzisz z domu, daj fryzurze odpocząć. W odstawkę (przynajmniej na co dzień) powinny pójść także narzędzia do stylizacji na gorąco – postaraj się zachować lokówkę i prostownicę na specjalne okazje, a suszarkę zamień na taką z jonizacją. Regeneracja włosów po zimie będzie skuteczna tylko wtedy, kiedy zadbasz o każdy szczegół :)