Regeneracja paznokci po hybrydowym manicure

regeneracja paznokci hybrydowy manicure

Od kiedy trendem w manicure stały się paznokcie hybrydowe, panie oszalały na ich punkcie. Prezentują się bardzo ładnie i są dość trwałe, jednak po takim zabiegu potrzebna jest odpowiednia regeneracja paznokci. Jak prostymi sposobami przywrócić płytkom zdrowy, estetyczny wygląd?

Na ratunek zniszczonym paznokciom – japoński manicure

Japoński manicure wzmacnia naturalną powierzchnię paznokcia, nadaje piękny połysk, uszczelnia płytkę paznokcia i zapewnia naturalne odżywianie. Aplikowany preparat zawiera witaminy A + E, keratynę, pyłek pszczeli i krzemionkę. Więcej niż sto lat temu, japońska arystokracja odkryła tajemnice manicure, który nadaje paznokciom delikatny połysk.

Japoński manicure jest zalecany szczególnie do paznokci, które są kruche, delikatne i łamliwe. Terapia oparta jest na subtelnym masażu z użyciem pasty odżywczej nałożonej na powierzchnię paznokcia. Następnym krokiem jest zabezpieczenie pasty warstwą proszku, który po jej zmyciu zatrzymuje suplementy wewnątrz płytki. Taka regeneracja paznokci zapewnia także wyjątkowy naturalny połysk paznokci, który utrzymuje się dwa tygodnie. Po prowadzonej kuracji zaleca się unikać malowania paznokci przez około 4-5 dni, poniewąż trwałość nałożonego lakieru w tym okresie będzie bardzo krótka. Zaleca się, aby japoński manicure połączyć z biologicznym. Zabieg trwa około 30 minut i należy go powtarzać co 2-3 tygodnie w celu uzupełnienia składników odżywczych.

Regeneracja paznokci naturalnie- oliwa z oliwek i sok pomarańczowy

Aby paznokcie były zdrowe i prawidłowo rosły, należy je odpowiednio nawilżać. W tym przypadku najlepsza będzie oliwa z oliwek. Wnika ona w głąb skóry i paznokci, a tym samym pomaga je odżywić. Dodatkowo zawiera witaminę E, która poprawia krążenie krwi, pomaga zregenerować uszkodzone paznokcie, zwiększa ich wytrzymałość i wzrost.

Taki zabieg możesz wykonać w domu, przed snem, nakładając ciepłą oliwę na paznokcie i skórki i masując delikatnie przez 5 minut. Na noc dobrze jest założyć bawełniane rękawiczki. Zabieg wykonuj raz dziennie. Możesz też moczyć paznokcie w ciepłej oliwie z oliwek przez 15- 30 minut raz na dobę, by przyspieszyć ich wzrost.

Innym środkiem, dzięki którym wzrost i regeneracja paznokci będą szybsze jest  sok pomarańczowy. Zawartość witaminy C sprzyja produkcji kolagenu i utrzymuje paznokcie w dobrej kondycji. Ponadto sok pomarańczowy posiada kwas foliowy, który jest niezbędny do prawidłowego wzrostu paznokci. Jak zregenerować płytki przy pomocy tej metody? To bardzo proste! Zanurz paznokcie w świeżo wyciśniętym soku i trzymaj je w nim przez conajmniej 10 minut. Następnie przepłucz dłonie ciepłą wodą, osusz i zastosuj krem do rąk. Powtarzaj tę terapię raz dziennie, aż osiągniesz zadowalające efekty.

Parafinowa terapia

Parafina kąpiel jest profesjonalnym zabiegiem przeznaczonym szczególnie dla szorstkich i suchych rąk, formuła jest oparta na aktywnym działaniu wybielającego kwasu i jedwabiu. Parafina przywraca aksamitną miękkość skóry dłoni, która codziennie jest narażona na negatywne czynniki zewnętrzne. Zabieg wygładza i nawilża naskórek i poprawia kondycję paznokci. Dodatkowo, terapia parafinowa zatrzymuje naturalny proces starzenia, usuwa przebarwienia i zapobiega pojawianiu się plam pigmentacyjnych. Dodatkowo zabieg ten łagodzi infekcje skóry, poprawia krążenie krwi i wzmacnia tkankę łączną.

A Wy jakie macie sposoby na regenerację paznokci po hybrydowym manicure?