Przetłuszczanie – na ratunek skórze głowy!

przetłuszczanie włosów sposoby na przetłuszczanie włosów

Przetłuszczające się włosy to problem, który potrafi skutecznie zmniejszyć pewność siebie i odebrać humor. Jeśli twoje włosy domagają się codziennego mycia, błyskawicznie stają się oklapnięte i po kilku godzinach ani śladu na nich świeżości, nie załamuj rąk! Jest kilka prostych trików, które pomogą ci choć zniwelować problem, tak, by już nie dostarczał zmartwień!

Przetłuszczanie – co je powoduje?

Ten problem to efekt finalny nadprodukcji sebum, a jaka jest jej przyczyna? Nie da się jej jednoznacznie zdiagnozować bez analizy konkretnego przypadku, ale do najczęstszych powodów zaliczmy: predyspozycje genetyczne, problemy hormonalne, dieta, pogoda (zarówno upały, jak i zimowe, przesuszone powietrze i konieczność noszenia czapki), choroby a także niektóre leki (zwłaszcza środki hormonalne). Częstą przyczyną kłopotu z przetłuszczaniem jest także niewłaściwie dobrana do skalpu pielęgnacja – po pierwsze silikony, po drugie zbyt ciężkie oleje.

Co możesz zmienić?

Po pierwsza: szampon, na lżejszy i delikatniejszy, dostosowany do twojego problemu. Zaskakująco, łupież również może być objawem przetłuszczenia skalpu, przyjrzyj się problemowi od podszewki i jeśli ten problem cię dotyczy, spróbuj oczyścić skórę głowy dokładnie i to jego pozbądź się w pierwszej kolejności  – mogą być tu pomocne szampony z zwartością składników przeciwgrzybiczych i cynku, a jeśli te z drogeryjnych i aptecznych półek nie pomogą – zwróć się po pomoc do dermatologa. Ważne jest też to w jaki sposób nakładasz szampon – staraj się unikać gorącej wody i nie aplikuj skoncentrowanego kosmetyku bezpośrednio na skalp – rozcieńcz w dłoni szampon wodą, nieobciążony skalp nie będzie się przetłuszczać! Odżywki używaj przed myciem, tak, by całkowicie się jej pozbyć z włosów i ich nie obciążać. Powinnaś bezwzględnie unikać przegrzewania, a swoją kosmetyczkę wzbogacić suchym szamponem, który doraźnie doskonale sobie poradzi z wchłonięciem nadmiaru sebum i sprawi, że włosy będą wydawały się świeże i lekkie. Nie przesadzaj też z ilością kosmetyków do stylizacji, to dodatkowo „męczy” skórę głowy, która odwdzięcza się właśnie łojotokiem. Dobrym pomysłem jest uniesienie włosów u nasady poprzez wycieniowanie ich, da to wrażenie lekkiej i odświeżonej fryzury!

przetłuszczanie

1. Klorane Shampooing a l’ortie – pokrzywowy szampon do włosów przetłuszczających się

2. Ziaja – lawendowy szampon do włosów przetłuszczających się

3. Yves Rocher Purete – pokrzywowy szampon do włosów przetłuszczających się