Przerzedzone włosy. Jak to ukryć?

przerzedzone włosy fryzura kosmyki włosy kolor ombre farba do włosów

Ostatnio na drogeryjnych półkach coraz częściej pojawiają się przeciwstarzeniowe kosmetyki do włosów. To bardzo dobrze – tego typu produkty zwracają uwagę na problem, który dotyczy wielu kobiet po 45 roku życia i wcześniej – przerzedzone włosy. Nieważne w jakim wieku obserwujesz zmiany, jest kilka prostych fryzjerskich sposobów, by błyskawicznie odwrócić uwagę od tego zjawiska. Jakich?

Przerzedzone włosy: a może ombre?

Ciemniejsze u nasady i delikatnie rozjaśnione w kierunku końcówek to doskonały pomysł, jeśli Twoja fryzura traci na objętości. Dzięki jaśniejszemu odcieniowi na końcach kreujesz wrażenie, że włosów jest zdecydowanie więcej. Nie mówimy o radykalnych zmianach – to rozwiązanie idealne, kiedy się ich boisz – wystarczy, że końcówki będą o 1-2 tony jaśniejsze.

Wielowymiarowy kolor: dodaj sobie energii

Triki kolorystyczne nie kończą się na ombre – są inne sposoby na to, by dodać im objętości i wrażenia „ruchu”. Porozmawiaj ze swoim fryzjerem o użyciu trzech różnych odcieni (które mimo wszystko będą do siebie zbliżone). Dzięki temu stworzysz wrażenie warstw. O jakich odcieniach mowa? Jeden powinien być zbliżony do Twojego naturalnego, dwa kolejne – jaśniejszy i ciemniejszy. Ważne, by nie były to płaskie pasemka!

Podratuj fryzurę odpowiednim cięciem. I pielęgnuj!

Warstwowe, zręczne cięcie unosi włosy, sprawia, że stają się widocznie grubsze. Jeśli dobrze się w niej czujesz – wypróbuj również grzywkę. Jeśli nie wiesz, jaką fryzurę wybrać, przyjrzyj się Michelle Obamie, czy Jennifer Lawrence – ich fryzjerzy robią to świetnie. Nie zapominaj także o odpowiedniej pielęgnacji i stylizacji. Zacznij od dobrej odżywki wzmacniającej skalp – warto w tej sprawie skonsultować się z dermatologiem lub trychologiem. Jeśli Twoje włosy są długie wypróbuj szerokie wałki lub dużą szczotkę. Uważaj na przesuszenie – pogorszy ono wygląd włosów – nie tylko będą cienkie, ale będą też wyglądać na chore i płaskie.