Przepis na zdrowe włosy by Steph

przepis na zdrowe włosy pielęgnacja włosów regeneracja zniszczonych kosmyków uroda stylizacja
Dostałam wiele próśb od swoich czytelniczek o przepis na zdrowe włosy – jak dbam o swoje kosmyki, by były zdrowe i lśniące. W mojej rutynie nie ma magicznych sztuczek, po prostu podstawowe kroki, które pozwalają utrzymać włosy w dobrej kondycji.
MYCIE
1.  Swoje włosy myję co 3 dni. Nie każdy jest w stanie tyle wytrzymać bez mycia, ale jeśli możesz – rób to! Zbyt częste mycie kosmyków pozbawia je naturalnych olejów. W przerwach pomiędzy kolejnymi myciami stosuję suchy szampon.
2.  Często zmieniam szampon i odżywkę, ale zawsze używam profesjonalnych fryzjerskich produktów.
3.  2 lub 3 razy w tygodniu na włosy nakładam maskę zanim wyjdę spod prysznica.
STYLIZACJA
1.  Przed suszeniem włosów, nakładam na ich nasadę spray dodający objętości i balsam do stylizacji, odżywkę bez spłukiwania, serum lub olejek arganowy. Dwa ostatnie nakładam zazwyczaj na końcówki, by zapobiec obciążaniu kosmyków.
2.  Staram się unikać przegrzewania włosów jak tylko to możliwe. Rzadko używam prostownicy czy suszarki. Im częściej unikacie grzania włosów, zwłaszcza ich końców, tym lepiej.
3.  Idealny przepis na zdrowe włosy to używanie dobrych produktów do stylizacji. Tanie suszarki i prostownice mogą za bardzo się nagrzewać i uszkadzać włosy, warto więc zainwestować w dobre narzędzia, które utrzymają fryzurę we właściwej kondycji.
PIELĘGNACJA
1. OGROMNĄ rolę w odpowiedniej pielęgnacji włosów jest… zostawienie ich W SPOKOJU. Nigdy nie zmieniam drastycznie koloru włosów. Przejście od jasnych do ciemnych włosów jest bardzo szkodliwe. Zazwyczaj trzymam się 1-2 odcieni mojego naturalnego koloru a jeśli zamierzam to drastycznie zmienić, robię to stopniowo.
2.  Podcinam włosy co około 8 tygodni.
Oryginalny post i zdjęcie: hairandmakeupbysteph.com