Przebarwienia do zwalczenia, czyli jak „wywabić” plamy z paznokci

przebarwienia na paznokciach plamy na paznokciach lakier wybielanie paznokci

Jesienny sezon w pełni, tego nie da się ukryć, a wraz z nim przyszedł czas na intensywne i głębokie kolory na paznokciach. Bordo, śliwka, czekolada czy butelkowa zieleń pięknie ozdabiają dłonie, potrafią jednak przysporzyć nam również zmartwienia, zostawiając na płytkach nieestetyczne plamy. Najbardziej inwazyjna jest pod tym względem czerwień. Aby nie rezygnować z nasyconych barw na paznokciach pokazujemy wam, jak rozprawić się z nieestetycznymi przebarwieniami. Nie ma się w końcu czym martwić, pędzelki w dłoń! :)

Po pierwsze: baza

Wiemy, że nakładanie dodatkowej warstwy na paznokieć to kolejne kilka minut, które w pośpiechu bardzo komplikują życie, ale jeżeli chcesz cieszyć się płytką bez przebarwień nie ma na to rady. Dobrej jakości lakiery bazowe wysychają bardzo szybko, wyrównując strukturę paznokcia tak, by lakier nie wnikał barwnikiem w płytkę na dobre. Jeśli mimo stosowania bazy lakier nadal przebarwia paznokieć, rozważ koniecznie zmianę lakieru! Warto nie patrzeć tylko na kolor emalii, ale również na jej skład. Szczególną uwagę zwróć na to, czy kosmetyk nie zawiera formaldehydu, możesz nieodwracalnie pogorszyć kondycję paznokci, a przecież chodzi o to, by dłonie wyglądały pięknie.

Po drugie: zmywacz dobrej jakości

Choć wybór zmywacza do paznokci wydaje się sprawą banalną, okazuje się, że i ta kwestia nie jest tak prosta. Najczęściej oceniamy zmywacze pod kątem zawartości acetonu, jednak ten czynnik jest kluczowy tylko w przypadku sztucznych paznokci. Najważniejsze, by zmywacz dokładnie i dość szybko pozbywał się lakieru – długotrwałe tarcie wacikiem uszkadza strukturę paznokcia i sprawia, że przebarwienia robią się szybciej i łatwiej. Uważnie dobierając zmywacz unikniesz też zabrudzenia lakierem całych dłoni i paznokci i stosów zużywanych za każdym razem wacików.

Po trzecie: wyrównuj i walcz

Przed nałożeniem bazy dokładnie wyrównaj płytkę za pomocą przeznaczonej do tego polerki. Jeśli zauważysz istniejące już plamy na płytce warto spróbować je wybielić delikatnie domowym sposobem – pomoże tu kąpiel w oliwie z oliwek, sok z cytryny lub soda oczyszczona.

Po czwarte: wybielające kosmetyki i… urlop

Przy paznokciach skłonnych do przebarwień (np. ze względu na naturalne nierówności) warto regularnie stosować wybielające odżywki jako terapię „urlopową”. Kiedy możesz pozwolić sobie na brak koloru na paznokciach daj im trochę odetchnąć – nałóż odżywkę wybielającą, zafunduj im maskę witaminową, a w miarę możliwości raz na kilka tygodni pozwól im pooddychać bez żadnego kosmetyku. Odwdzięczą się pięknym wyglądem, a ty zapomnisz, co to przebarwienia :)

przebarwienia

1. Inglot Nail Whitener – wybielacz do paznokci

2. NailTek Foundation Xtra – wyrównująca baza pod lakier

3. Sally Hansen Double Duty – baza& topcoat (2w1)

4. Eveline – profesjonalny zmywacz do paznokci