Prosty klasyczny makijaż by Jenny

klasyczny makijaż nude eye czerwona pomadka

Mishmoshmakeup by Jenny


makijaż

 

makijaż

 

makijaż

Twarz

Baza pod makijaż: Przy takim makijażu twoja skóra powinna wyglądać tak nieskazitelnie, jak to tylko możliwe. Użyj małej ilości kosmetyku zaczynając aplikację od strefy T, a następnie rozetrzyj go na resztę twarzy. Pozwól bazie „ułożyć się” przez około 2 minuty przed nałożeniem podkładu.

Podkład: Do tego make-upu użyj podkładu o średnim lub całkowitym kryciu. Nałóż kosmetyk wklepując go w twarz za pomocą gąbeczki, pamiętaj o blendowaniu na szyi!

Korektor: Użyj rozświetlającego korektora i zaaplikuj go na wszystkie miejsca, które chcesz rozjaśnić (jeśli nie jesteś pewna, sprawdź, jak wygląda to na moim zdjęciu). Szybko rozetrzyj kosmetyk przy pomocy wilgotnej gąbeczki.

Puder: Miejsca, na które nałożyłaś korektor, potraktuj sypkim pudrem lub takim o 2 tony jaśniejszym od twojej karnacji. Przyciskaj kosmetyk do twarzy, nie wykonuj jednak posuwistych ruchów. Następnie tym samym sposobem na resztę buzi nałóż puder dopasowany do koloru twojej skóry.

Kolor

Kontur i podkreślenie: Do wymodelowania twarzy użyj konturującego pudru. Ponownie, jeśli nie jesteś pewna jak to zrobić, podpowiedź znajdziesz na zdjęciu. Następnie, tuż nad konturem, na policzki nałóż róż i zblenduj obie warstwy, by wyglądały naturalnie. Na koniec, do miejsc, które wcześniej rozjaśniłaś korektorem użyj pudru rozświetlającego.

Oczy: Zacznij od bazy pod cienie do powiek. Nałóż waniliowy cień (albo kremowy matowy odcień) pod linię brwi. Na załamaniu powieki użyj cienia w kolorze nude (lub matowego w odcieniu orzecha), a na powiekę takiego w kolorze sjena (bądź też kakaowego z drobinkami). Na dolną linię rzęs ponownie nałóż cień o barwie nude, następnie delikatnie go rozetrzyj.

Eyeliner: Użyj czarnego płynnego liner’a i nałóż go dokładnie na linii rzęs. Delikatnie pogrub kreskę przy zewnętrznych kącikach oczu, odrobinę podwijając jej koniec. Jeśli nie jesteś pewna swoich zdolności wykańczania kreski, użyj taśmy. To pomoże w łatwy sposób narysować perfekcyjne zakończenie, może się jednak zdarzyć, że po odklejeniu taśmy będziesz musiała delikatnie je poprawić.

Brwi: Ja użyłam ciemnobrązowej pomady do brwi. Aplikację kosmetyku do brwi zacznij od ich zewnętrznej strony, delikatnymi pociągnięciami kieruj się ku ich środkowi. Staraj się pominąć wewnętrzną ich stronę, żeby nie wyglądały na zbyt „zamknięte”. To nada im bardziej naturalnego looku.

Tusz: Nakładaj go najpierw na dolne rzęsy, potem na górne. Kiedy kosmetyk przeschnie, nałóż drugą warstwę maskary na dolne rzęsy.

Usta: podkreśl usta kredką i wypełnij je ulubioną czerwoną szminką.

I to wszystko! Pamiętaj – praktyka czyni mistrza. Kiedy już opanujesz ten makijaż, zrobienie go zajmie ci maksymalnie 20-25 min, co w mojej opinii jest optymalnym rozwiązaniem.

Oryginalny post i zdjęcia: mishmoshmakeup.com