Prostownica: jak ją wybierać?

prostownica włosy kosmyki pielęgnacja włosów stylizacja uroda

Bardzo wiele z nas używa prostownicy. Nie jest ważne, czy robisz to codziennie, czy przy okazji większych wyjść. Jeśli dbasz o włosy, powinnaś też zadbać o sprzęt dobrej jakości. Nie każdy rodzaj włosów „dogada się” bez problemu z takim samym urządzeniem!

Sprawdź szerokość!

Najważniejszą cechą warunkującą skuteczność Twojej prostownicy jest szerokość płytek. Wybór jest ogromny – od cieniutkich, za pomocą których łatwo na przykład wyprostować grzywkę – aż po bardzo szerokie, idealne na potrzeby włosów grubych i niepodatnych na stylizację. Większość prostownic oznaczana jest w calach – im dłuższe włosy, tym szersza powinna być prostownica. Jeśli Twoje włosy są normalnej grubości i nie sprawiają problemów rozważ urządzenie o szerokości od ½ do 2 cali.

Prostownica = temperatura

Nie zwracaj uwagi na urządzenia bez regulacji temperatury! Chcesz przecież wyprostować włosy, a nie spalić je kompletnie. Jeśli masz ochotę na bardzo widoczny, gładki efekt, mimo wszystko nastaw prostownicę na środkowy zakres. Regulowany termostat wykorzystaj jako narzędzie do spersonalizowanej stylizacji – niższa temperatura sprawdzi się do układania cienkich włosów blisko twarzy, wyższa – z tyłu głowy, gdzie jest ich więcej.

Materiał materiałowi nierówny

Generalnie większości typów włosów odpowiadać będzie każda prostownica, o ile jest wykonana z materiału dobrej jakości. Powinnaś w miarę możliwości omijać urządzenia z metalowymi płytkami, a wybierać te ceramiczne lub tytanowe. Są najbardziej efektywne, nie powodują elektryzowania i są bezpieczne dla włosów.

Zwróć uwagę na wygodę

Przede wszystkim pomyśl o tym, gdzie będziesz używała swojej prostownicy. Jeśli to łazienka dzielona z kimś innym, najlepiej wybrać przenośną i składaną. Jeśli masz dużo miejsca – możesz pozwolić sobie na więcej. Zwróć uwagę na to, jak prostownica leży w dłoni i w jaki sposób umocowany jest kabel.

Produktowy multitasking

Jesteś wielbicielką zmiennego stylu? Poszukaj prostownicy rotacyjnej z wymiennymi płytkami – sprawdzi się zarówno przy prostowaniu jak i lokach. Zamiast wielu produktów do stylizacji, suszarki i wałków, warto postawić na wielofunkcyjne urządzenie, które zastąpi większość innych rozwiązań.