Prostowanie loków: jak tego nie robić?

ciąża kosmetyki w czasie ciąży pielęgnacja ciała w czasie ciąży składniki bezpieczne w czasie ciąży

Te z nas, które mają grube, silnie skręcone włosy przynajmniej kilka razy do roku marzą o wielkiej odmianie. Jeśli i Tobie zdarza się, że efekt prostowania jest daleki od pożądanego, przyjrzyj się sposobowi w jaki prostujesz swoje pasma. W końcu nie mówimy tutaj o delikatnym modelowaniu z umiarkowanym i nietrwałym efektem, tylko prostowaniu z którego będziesz zadowolona :)

Prostowanie loków: know-how

1. Sprawdź, czy włosy są oczyszczone

Zdarzyło Ci się kiedykolwiek, że po przyłożeniu prostownicy do kosmyka pojawiła się para przypominająca biały dym, to prawdopodobnie dlatego, że niezbyt dokładnie zmyłaś z loków odżywkę nałożoną na włosy. Fryzjerzy paradoksalnie stwierdzają, że lepiej już nie nałożyć na włosy nic, niż pozwolić resztkom kosmetyku się palić. My oczywiście namawiamy, by po prostu dokładnie zmyć kosmetyk przed opuszczeniem prysznica.

2. Podziel na sekcje i wysusz

Przed stylizacją na gorąco włosy powinny być też bezwzględnie suche. Najlepiej podzielić je więc na cieńsze sekcje i suszyć partiami. Wiadomo, że większe sekcje lub ich brak to oszczędność czasu, jednak mniejsze to gwarancja dokładnego wysuszenia.

3. Szarpanie grzebieniem zabronione

Wiele z nas, by wygładzić loki podczas suszenia intensywnie i agresywnie przeczesuje je grzebieniem – to niewybaczalny błąd! Zamiast tego używaj suszarki z koncentratorem i kieruj strumień powietrza w dół – skuteczniej wygładzisz pasma i nie zniszczysz ich grzebieniem.

4. Dobry kierunek suszenia

 Prostowanie loków to kwestia dobrego przygotowania – na czubku głowy powinnaś delikatnie dodać im objętości, delikatnie wygładzając, zaczesz je więc najpierw do tyłu i susz w ten sposób, a potem rozczesz i skieruj chłodne powietrze w dół, zgodnie z tym, jak układają się Twoje włosy.

5. Prostownica tylko pod kontrolą

Nie zabieraj się za prostowanie loków, jeśli nie masz urządzenia z umożliwiającego kontrolę temperatury! Jeśli nie ma nic poza włącznikiem, czas zainwestować w nową – Twoje włosy podziękują Ci lepszą kondycją, nawet jeśli używasz jej tylko od czasu do czasu!

6. Prostowanie bez grzebienia

Używaj grzebienia do przeczesania włosów bezpośrednio po prostowaniu danego pasma, po to, by włosy nie zdążyły się poplątać. Dzięki temu bez wysiłku osiągniesz gładki i nieskazitelny look.

7. Za ciężkie wykończenie

Zbyt duża ilość ulubionego olejku wykańczającego może zamienić gładki i błyszczący look w przetłuszczoną katastrofę! Nakładaj tego typu kosmetyki ostrożnie, trzymając się zawsze o kilka centymetrów od nasady włosów.

Z naszymi radami będzie łatwiej :)