Produkty, które powinnaś stosować po 40tce

opalanie zimą samoopolacz bronzer

Jakie są produkty, które powinnaś stosować po 40stce? Konieczność szczególnej dbałości o skórę po ukończeniu 40.roku życia nie podlega negocjacji. Kiedy się starzejemy, zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny, a komórki skóry wolniej się odnawiają. To znaczy, że jest ona bardziej narażona na uszkodzenia, tak więc zmarszczki, bruzdy i plamy starcze powstają znacznie szybciej. Jeśli odpowiednio nie zadbasz o skórę, twój wygląd znacznie się pogorszy. Oto produkty, o których należy pamiętać!

Krem przeciwsłoneczny

Dlaczego jest tak ważny? Wystawienie na słońce to przyczyna nr 1 przedwczesnego starzenia skóry. Promienie UV przyspieszają tworzenie linii, zmarszczek i plam starczych. Krem z filtrem to jedyna, poza ubraniem, ochrona przed szkodliwym działaniem słońca – w tym rakiem skóry. Rozsądnie wybieraj krem. Z wiekiem nasza skóra staje się bardziej wrażliwa, warto szukać produktów ze składnikami aktywnymi jak tlenek cynku czy dwutlenek tytanu.  Emulsję nakładaj każdego ranka po myciu i nałożeniu serum lub balsamu. Powinna być ostatnim produktem do pielęgnacji skóry, który nakładasz przed aplikacją makijażu.

Retinol

Dlaczego jest tak ważny?  Dermatolodzy są zgodni – nie ma lepszego i bardziej skutecznego antidotum na starzenie niż retinol. Oto, co się dzieje, kiedy go nie stosujesz: produkcja kolagenu zwalnia, a przyrost nowych komórek maleje, co skutkuje cieńszą, pomarszczoną skórą, która na dodatek wygląda szaro. Retinol stymuluje produkcję kolagenu i nowych komórek, dzięki czemu proces starzenia „idzie” zgodnie z planem. Jeśli nie stosowałaś wcześniej tego produktu, wypróbuj ten bez recepty i używaj go co 2 noc. Będzie łagodniejszy od tego, który dostaniesz na receptę, ale wciąż wystarczająco silny, by pomóc cerze. Nakładaj go na noc, po umyciu twarzy i aplikacji kremów.

Serum bogate w antyoksydanty

Dlaczego jest tak ważne? Wolne rodniki, które biorą się z promieni UV i zanieczyszczeń, uszkadzają DNA komórek skóry, więc te szybciej się starzeją. Antyoksydanty pomagają blokować te uszkodzenia, więc skóra pozostaje jasna i młoda. Serum bogate w antyoksydanty najlepiej nakładać rano, kiedy jesteśmy najbardziej podatne na wolne rodniki ze słońca.

Krem nawilżający

Produkcja olejów w skórze maleje z wiekiem, dlatego cera jest mniej nawilżona. Krem nawilżający zapewnia nawodnienie niezbędne do hamowania powstawania zmarszczek. Szczególnie peptydy dostarczają skórze niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do odbudowy i regeneracji. Kremu używaj na dzień i na noc, na wcześniej nałożone serum (krem jest gęstszy i zapobiegnie ścieraniu kosmetyków).

Powyższa lista zawiera niezbędne produkty, które powinnaś stosować po 40stce, by móc dłużej cieszyć się młodą i świeżą cerą. Do dzieła! :)