Prążkowane paznokcie. Jak je wygładzić?

prążkowane paznokcie wygładzanie płytki paznokcia manicure uroda

Jeśli twoim problemem są prążkowane paznokcie, czyli takie „ozdobione” podłużnymi rowkami rozciągającymi się na całej długości, powinnaś zadbać o płytki odrobinę bardziej. Takie paznokcie są skłonne do łamania, a kolorowy manicure jest trudniejszy do wykonania na ich powierzchni. Prawdopodobne przyczyny takiego stanu to przede wszystkim starzenie, problemy z metabolizmem, ale także brak nawilżenia, anemia, niedobór minerałów, witamin i substancji odżywczych. Jak sprawić, by prążkowane paznokcie były gładkie i piękne?

Akcja wygładzanie: co możesz zrobić najpierw?

Przede wszystkim zreformuj pielęgnację – ważne, by odpowiednio nawilżać dłonie i paznokcie. Co jest najlepsze? Olejki, których na drogeryjnych półkach jest bardzo wiele – awokado, słodkie midgały, kokos. Możesz sięgnąć też po specjalistyczne serum na ich bazie z dodatkową zawartością witamin. Podstawą jest także dieta – wzbogać ją w warzywa i owoce, a więc witaminy i składniki mineralne, a także zdrowe tłuszcze, które znajdziesz w morskich rybach i orzechach. Dbaj o paznokcie zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz – są one lustrem, które odbija twój sposób odżywiania i stan organizmu – problemy z płytką możesz więc traktować jako zdrowotne ostrzeżenie. Takie całościowe dbanie o siebie przyniesie wiele pozytywnych skutków także dla cery i włosów oraz – przede wszystkim – samopoczucia.

Prążkowane paznokcie: jak je pielęgnować?

Może się to wydawać dziwne, ale rytuałem pielęgnacyjnym, który pomaga wygładzić prążkowane paznokcie jest masaż za pomocą olejków, albo nawet kremu do rąk o bogatej, regenerującej formule. Taki masaż nie zabiera wiele czasu i z powodzeniem możesz go wykonywać codziennie przed snem – wypróbuj olej jojoba oraz kompozycje na bazie witaminy E – możesz także dodać ją do ulubionego kosmetyku, przekłuwając kapsułkę. Jeśli domowe sposoby zawodzą, warto odwiedzić lekarza albo wykwalifikowanego kosmetologa, którzy pomogą zidentyfikować przyczynę problemu i ją zwalczyć. Może okazać się, że powód, dla którego twoje paznokcie są dalekie od ideału jest łatwy do wyeliminowania za pomocą profesjonalnie dobranej suplementacji.

Niech piękne dłonie i gładkie, zadbane paznokcie staną się Twoją wizytówką! :)