Postaw na kolor! Tęczowe szaleństwo na włosach

tęczowe włosy koloryzacja włosów tonery do włosów

Marzył ci się kiedyś nietypowy kolor włosów? Róż, głęboki szafir, fiolet, zieleń… Wszystkie kuszą, ale nie zawsze mamy odwagę, by przetestować takie ekstrawaganckie fryzjerskie pomysły. Karnawał to idealny czas na bardzo odważne eksperymenty z kolorem włosów. To doskonała okazja, by zmieniać się jak kameleon i bawić stylem z przymrużeniem oka!

Kolor na próbę – peruki, pasma i dopinki

Chciałabyś zrobić coś szalonego, a boisz się zmieniać kolor włosów na długo? W takim przypadku spróbuj kolorowych dopinek, peruk i półperuk. Nie wymagają rozjaśniania włosów przed aplikacją koloru, a kiedy się rozmyślisz, bardzo łatwo będzie je zdjąć. Dodatkowo dają bardzo szerokie pole do popisu! Możesz dowolną ilość razy eksperymentować z kolorem, fryzurą i kombinacjami, bez obaw, że twoje naturalne kosmyki ucierpią. Sztuczne pasma to też doskonały pomysł na przedkoloryzacyjne przymiarki – sprawdzisz, czy wymarzony odcień naprawdę ci pasuje. A potem już tylko farbowanie!

Szaleństwo na dłużej wypróbuj spray i kredę

Niesatndardowy kolor w sprayu to rozwiązanie, po które chętnie sięgają osoby chcące zmienić swój wygląd do kolejnego mycia włosów. Sposobu użycia lakieru z kolorem nie trzeba nikomu tłumaczyć – znamy je od lat. Kreda do włosów to również bardzo prosty i odpowiedni do wykonania w domu pomysł na dodanie fryzurze pazura. Warto pamiętać o tym, że brunetki powinny przed użyciem kredy zwilżyć pasma – kolor będzie się lepiej trzymał, a u blondynek lepiej zabieg czasowej koloryzacji wykonywać na sucho. Za pomocą kredy łatwo też uzyskać efekt ombre – wtedy powinnaś zacząć od góry, używając najjaśniejszego odcienia, kończąc na najciemniejszym przy końcówkach włosów.

Kolorowy zawrót głowy, czyli o tonerach

Jeśli masz ochotę zaszaleć na dłużej, polecamy sięganie po tonery do włosów. Użycie tego rodzaju farby wymaga wcześniejszego rozjaśnienia pasm, które chcemy pokolorować – wtedy kolor jest wyraźny i się nie zmienia Jest to koloryzacja półtrwała, co oznacza, że wybrany odcień utrzymuje się na włosach do ok. 10 myć. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to by dobrze zabezpieczyć ręce przed zabrudzeniem i to, że w okresie pierwszych kilku myć kosmyki mogą zostawiać ślady koloru na pościeli i ręcznikach. Kolory możesz też mieszać i dowolnie ze sobą łączyć – baw się! :)

kolorki

1. La rich’e Directions – toner do włosów (koloryzacja półtrwała)

2. Kisspat Hair Color Chalk – kreda do włosów 12 kolorów

3. Marion – kreda koloryzująca do włosów