Poranna pielęgnacja twarzy – o tym nie zapominaj!

poranna pielęgnacja twarzy cera skóra uroda nawilżanie złuszczanie krem

Poranna pielęgnacja twarzy to niezwykle ważna czynność w codziennych urodowych rytuałach. Na pewno pamiętasz, by zadbać o skórę wieczorem, ale czy jesteś pewna, że odpowiednio pielęgnujesz ją rano? Zebraliśmy dla Was informacje o tym, jak powinna wyglądać dbałość o skórę po wstaniu z łóżka. Zapraszamy do lektury i mamy nadzieję, że od dziś będziecie pamiętać o wszystkich krokach, które sprawią, że Wasza cera zawsze będzie nieskazitelna i zadbana :)

Obudź się… wodą!

Wieczorne zabiegi pielęgnacyjne skóry to rytuał, dzięki któremu dajesz cerze odetchnąć po całym dniu noszenia makijażu i zbierania zanieczyszczeń z otoczenia. To niezwykle ważne, ale poranna pielęgnacja twarzy jest równie niezbędna! Przez noc nasza skóra także wytwarza sebum, którego nadmiar należy usunąć po przebudzeniu. Nic tak nie budzi jak przemycie buzi chłodną wodą! Pobudza ona krążenie i usuwa nagromadzoną warstwę oleju. Temperatura wody ma znaczenie, ponieważ zbyt wysoka spowoduje przesuszenie skóry, a tego z pewnością chcemy uniknąć. Jeśli jesteś posiadaczką tłustej cery, takie poranne przemywanie możesz uzupełnić używając specjalnego kosmetyku lub emulsji. Poza tym, taki prysznic dla twarzy złagodzi jej opuchliznę, z którą często borykamy się o poranku. Co dalej?

Poranna pielęgnacja twarzy – złuszczaj i nawilżaj

Kolejnym krokiem w pobudzeniu cery do pracy jest złuszczanie. Wykonaj szybki peeling twarzy, który usunie martwe komórki skóry i poprawi krążenie, dzięki czemu buzia będzie wyglądać na odświeżoną i promienną. Ważną czynnością jest też nałożenie kremu nawilżającego, który odżywi skórę i dostarczy odpowiedniego nawodnienia. To niezwykle ważne zwłaszcza zimą, kiedy nasza cera narażona jest na przesuszenia spowodowane niskimi temperaturami powietrza. Nie zapominaj także o kremie pod oczy! Delikatna skóra w tym obszarze również wymaga uwagi i zadbania. Na około pół godziny przed wyjściem z domu zaaplikuj też emulsję z filtrem przeciwsłonecznym. Nie musimy chyba przypominać, że produkt ten powinien być przez nas używany przez cały rok, prawda? :) Po wykonaniu wszystkich tych czynności nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się zadbaną i promienną cerą przez cały dzień!