Porady last minute: nie daj się – zdążysz!

Porady last minute nie daj się


Każda z nas kilka razy w życiu znalazła się w sytuacji, kiedy musiała walczyć z urodową wpadką. Takie historie potrafią naprawdę skutecznie popsuć humor na resztę dnia… Na szczęście istnieją sposoby, które we właśnie takich sytuacjach sprawdzają się idealnie – prawdziwe urodowe last minute na nieprzewidziane katastrofy!

Lakier odprysnął w ostatniej chwili…

Jeśli niedociągnięcia są mało widoczne, a tobie zależy na tym, by utrzymać kolor na paznokciach są dwa wyjścia – możesz pociągnąć swój manicure dodatkową warstwą brokatowego lakieru w zbliżonym kolorze (zamaskuje delikatne odpryski, pamiętaj jednak, że nie nadaje się na każdą okazję i powinnaś poświęcić trochę czasu na wysuszenie go zanim wyjdziesz!) albo zaopatrzyć się w awaryjny zestaw lakieru w formie naklejek – takie rozwiązanie w kryzysowej sytuacji jest doskonałe, bo nie musisz rezerwować czasu na jego schnięcie. Jeśli odpryski są bardzo widoczne, zmyj lakier całkowicie – naturalny look zrobi większe wrażenie niż nieestetyczne plamy.

Rozmazane… SOS last minute

Jeśli tuż przed wyjściem zauważysz, że rozmazał ci się tusz do rzęs, cień albo kredka do oczy, nie wpadaj w panikę. Żeby nie ryzykować naruszenia resztki makijażu, nałóż na patyczek kosmetyczny odrobinę kremu pod oczy i przetrzyj nim plamki. Będzie działał delikatniej niż płyn do demakijażu, który dodatkowo rozpuści podkład i naruszy makijaż, a ty delikatnie i skutecznie pozbędziesz się problemu. Jeśli cień osypał się podczas aplikacji spróbuj natomiast delikatnie „zdmuchnąć go” za pomocą pędzla do pudru, uważaj jednak, by nie przyciskać za mocno – ślady staną się trwałe i nie obejdzie się bez demakijażu.

Końcówka podkładu

Przeoczyłaś fakt, że kończy ci się podkład i jesteś przerażona? Działaj selektywnie! Wyciśnij pozostałości kosmetyku z opakowania i skup się na najważniejszych częściach twarzy – nałóż produkt na brodę, okolice nosa i przestrzeń pod oczami, czyli centralną część twarzy, która skupia najwięcej uwagi. Następnie starannie pomaluj oczy, możesz też użyć pomadki, która dodatkowo przyciągnie spojrzenie. Na całą twarz nałóż puder sypki lub prasowany – wtedy cera stanie się jednolita i po wpadce nie będzie ani śladu!