Poprawiamy makijaż w trakcie przyjęcia: 6 sprawdzonych trików

makijaż poprawianie makijażu makijażowe triki trwałość makeup podkład puder

Podczas przyjęć i spotkań z przyjaciółmi bardzo często komfort odbiera nam kwestia poprawiania urody. Jak robić to dyskretnie i skutecznie? Sprawdźcie same :)

6 SPRAWDZONYCH TRIKÓW: NIESKAZITELNY MAKIJAŻ

1. NA BŁYSZCZENIE W STREFIE T – SERWETKA!

W trakcie wieczoru bardzo często zaczynamy się błyszczeć, to moment na poprawę makijażu. Jeśli Twoja cera się świeci, a nie masz pod ręką bibułek matujących, nic straconego! Z nadmiarem sebum doskonale poradzi sobie cieniutka serwetka przyłożona do twarzy. Szybko i skutecznie, przecież właśnie o to chodzi nam najbardziej!

2. NA NIESPODZIANKI – PODKŁAD LUB PUDER PRASOWANY!

Kiedy w podczas wizyty w łazience zauważysz, że skóra jest miejscowo zaczerwieniona lub zaczyna się na niej budować wyprysk, nie wpadaj w panikę. Każda z nas ma przecież w torebce puder prasowany lub podkład – to krycie instant, które mamy pod ręką :)

3. SZYBKIE SMOKEY? ZRÓB JE… PALCEM!

Nie masz rano czasu na dokładny makijaż, a sytuacja go wymaga? Idź na skróty! Użyj miękkiej kredki do oczu, którą następnie delikatnie rozprowadzisz za pomocą wskazującego palca. delikatnie podkreśl dolną linię rzęs tą samą kredką – szybki elegancki look jest gotowy!

5. WŁOSY BEZ OBJĘTOŚCI? DZIECIĘCY PUDER JEST JAK ZNALAZŁ!

Niektóre z nas narzekają na to, że w ciągu dnia ich fryzury nie tylko się przetłuszczają, ale zwyczajnie tracą objętość. Trudno nosić przy sobie opakowanie suchego szamponu, ale znacznie łatwiej mieć przy sobie podróżne opakowanie dziecięcego pudru. Nałożony u nasady włosów i wyczesany podziała dokładnie tak, jak suchy szampon – doda objętości i wchłonie nadmiar sebum.

6. MAKE UP W TRUDNYCH WARUNKACH? SIĘGNIJ PO TELEFON!

Kiedy poprawiasz makijaż na imprezie, powinnaś wziąć pod uwagę to, że w łazience bardzo często jest przytłumione światło. Makijaż zawsze wygląda najgorzej w mocnym oświetleniu, a Ty powinnaś być przygotowana na każde warunki. Jak to przetestować? Użyj lampy błyskowej w Twoim telefonie. To idealna imitacja sztucznego światła w pomieszczeniach – jeśli w świetle lampy niedoskonałości nie są widoczne, to znaczy, że makijaż wytrzyma próbę światła :)