Pomniejszanie dużych oczu – makijażowe triki

makijaż dla dużych oczu jak malować duże oczy

Na setkach blogów kosmetycznych zobaczysz tutoriale makijażu dla kobiet, które mają małe oczy, opadające lub małe powieki czy oczy blisko osadzone. Często więc pomijane są sposoby na pomniejszanie dużych oczu. Jeśli masz spore  powieki lub ponadwymiarowe oczy, powinnaś zastosować kilka różnych technik nakładania cieni do powiek, aby wizualnie zmniejszyć tę powierzchnię.

Pomniejszanie dużych oczu – główne cele

Główną rzeczą, którą chcesz zapamiętać próbując pomniejszyć duże oczy, jest wizualne zmniejszenie powierzchni pokrywy gałki ocznej i oczu. Pomyśl o wizualnej minimalizacji jak o noszeniu dopasowanej czarno-białej sukienki, w porównaniu z białą, pofałdowaną suknią. Czarny nie odbija żadnego światła, a więc wizualnie zmniejszy rozmiar ciała – to powód, dla którego kobiety uwielbiają nosić czerń! Biały strój sprawi, że ciało wyda się większe i cięższe. Stosowanie podobnych zasad przy nakładaniu cieni zmniejszy powierzchnię dużych oczu, sprawiając, że będą wyglądać na mniejsze.

Krok 1. Baza pod cienie

Osobom z suchą skórą pomogą kremowe bazy pod cienie, natomiast kobiety z tłustą skórą zyskają lepsze wyniki używając bazy w proszku. Wybrany produkt nakładaj za pomocą opuszków palców lub małego pędzelka do pudru bezpośrednio przed użyciem cienia do oczu i eyelinera. Dlaczego baza jest ważna? Ten etap zapobiegnie rozmazywaniu się eyelinera i „zaginaniu” cieni, dając długotrwały efekt. Baza bowiem pochłania oleje skóry, chroniąc przed  „spływaniem” makijażu oczu.

Krok 2. Obrysuj oczy

Użyj wodoodpornej kredki do oczu (albo żelowego eyelinera i szczotki), aby narysować ciemne linie na górne i dolne wewnętrzne kąciki oka. Najlepszymi kolorami będą czarny, ciemny brąz i granat. Chcąc, by oczy wyglądały na mniejsze, unikaj jaśniejszych kolorów jak biały, kość słoniowa i pastele. Jak działa obrysowywanie? Wydobywa ono głębię oczu, minimalizując ich wypukły kształt i sprawiając wrażenie głębszego ich położenia.

Krok 3. Nałóż ciemny cień na zewnętrzne powieki

Wybierz głęboki odcień cieni do powiek i użyj szczoteczki, by rozetrzeć go na zewnętrzne kąciki powieki, a następnie kieruj się ku środkowej części oka . Możesz użyć dowolnej barwy kosmetyku, upewnij się jednak, że jest w ciemnym tonie. Niektóre odcienie skóry lepiej współgrają z cieniami o ziemistych odcieniach, inne będą uzupełniane przez nieco jaśniejsze tony. Dla looku dziennego wypróbuj brązowy lub śliwkowy cień. W makijażu wieczorowym dobrze sprawdzi się granatowy, szary, lub stalowoszary, które stworzą zmysłowy wygląd. Jak ciemny cień do oczu sprawi, by duże powieki wyglądały na mniejsze? Im ciemniejszy kolor, tym mniej światła odbija się od powierzchni – co pomniejsza powiekę. Ciemne kolory wizualnie zmniejszą szerokość i wysokość powieki.

 Krok 4. Opcja: Eyeliner

Ten krok jest opcjonalny, ale będzie wyjątkowo pomocny, jeśli masz oczy w kształcie migdałów lub „senne” powieki. Nic tak nie sprawia wrażenia zmęczonego czy obojętnego wyglądu bardziej niż oczy o opadających kącikach! Weź płynny eyeliner (lub kremowy bądź żelowy) i nałóż na górną linię rzęs, rozciągając kolor kilka milimetrów poza obszar, w którym kończy się powieka.

Krok 5. Podkręć rzęsy i nałóż tusz

Trzymaj zalotkę na górnych rzęsach przez 10-15 sekund, a następnie nałóż swój ulubiony wodoodporny tusz, zwracając szczególną uwagę na środkowe i zewnętrzne partie rzęs. Jak to pomoże pomniejszyć duże oczy? Takie rzęsy „podniosą” okolice oczu i zmniejszą wysokość powieki sprawiając, że zewnętrzne kąciki oczu będą „zadarte”. Użycie wodoodpornego tuszu do rzęs utrzyma zagięcia w miejscu i zwiększy grubość rzęs, co pomoże wizualnie zmniejszyć objętość powierzchni powiek.

Stosując powyższe wskazówki powinnaś być w stanie wyraźnie zmniejszyć powierzchnię oczu i powiek. Osiągniesz wrażenie głębiej osadzonych oczu, które wydadzą się lepiej układać na twarzy. Do dzieła! ;)

pomiejszanie

1. Avon – poczwórna paletka cieni (Mocha Latte)

2. L’Oreal Color Appeal Trio – paletka cieni (400)

3. Sephora 4 Shadows & Liner Palette – paleta: 4 cienie + eyeliner