Pomadka na… sińce pod oczami. Modny trik

sińce pod oczami makijażowe triki makeup makijaż podkład korektor oczy pomadka uroda

Która z nas nie miała nigdy problemu z sińcami pod oczami? Prawdopodobnie niewiele jest takich kobiet, a to przede wszystkim przez stres i życie na wysokich obrotach. Pracujemy bardzo wiele, zarywamy noce, często nie dbamy o to, ile śpimy, a zmęczenie mamy potem wypisane na twarzy. Modne ostatnio maskowanie cieni pod oczami za pomocą pomadki może okazać się doraźnym lekarstwem, które na pewno nie zastąpi snu, ale skutecznie zamaskuje skutki chronicznego zmęczenia.

Sińce pod oczami: zaatakuj je pomadką!

Każda z nas przed wyjściem chce wyglądać idealnie i podkreślić swoją urodę dobranym do stroju i rysów twarzy makijażem. Od niedawna pojawił się w kosmetyce nowy trend – maskowanie cieni pod oczami za pomocą pomadki, które tuż przed wielkim wyjściem może uratować każdy look. Pamiętaj o tym, że nie każda pomadka jest do tego dobra i, że nie z każdym makijażem taki kamuflaż będzie wyglądał naprawdę dobrze. Trik z pomadką w tle najlepiej współgra z wieczorowym make upem – wyraźnie podkreślonymi oczami i kolorem na ustach. Najważniejsza jest technika – najpierw nakładasz podkład, potem warstwę pomadki, następnie gasisz kolor szminki warstwą korektora pod oczy. Kiedy uporasz się z sińcami dopracuj makijaż oczu i ust – najlepiej cieniem i pomadką w kolorze zbliżonym do tego, którego użyłaś do maskowania.

Pomadka nie tylko na usta: jak to robić?

Samo nałożenie koloru nie wystarczy, musisz zadbać o to, by kolor idealnie stopił się z resztą makijażu – słowo klucz to idealne blendowanie. Pomadkę najlepiej rozprowadzać palcami – naturalne ciepło dłoni sprawi, że idealnie wtopi się w skórę i będzie skutecznie maskowała sińce pod oczami. Kiedy będziesz łagodziła efekt za pomocą korektora, możesz również robić to dłońmi, albo – jeśli tak ci wygodniej – użyć gąbeczki lub pędzla. Dlaczego pomadka działa jak korektor? Przede wszystkim dlatego, że czerwone i pomarańczowe pigmenty (bo takie najlepiej sprawdzają się w maskowaniu) są przeciwieństwem odcieni sińców – czyli zimnego fioletu i niebieskich podtonów. Pomadka działa więc neutralizująco.

Wypróbujecie modny sposób na radzenie sobie z oznakami zmęczenia?