Polskie marki kosmetyczne stawiające na naturę

canstockphoto6508356

Polskie marki coraz częściej sięgają po naturalne składniki przy tworzeniu swoich kosmetyków. Wiadomo nie od dzisiaj, że to, co naturalne jest dużo zdrowsze niż syntetyczne zamienniki. Przyjrzyjmy się zatem naszym rodzimym markom, które mogą zrewolucjonizować rynek kosmetyków naturalnych!

 

Vianek, czyli uniwersalizm w najlepszej postaci

Jedną z polskich firm oferującą naturalne kosmetyki jest Vianek. Produkty tej marki są dedykowane kobietom w każdym wieku – od nastolatek aż po osoby dojrzałe. Posiadają bowiem niezwykle zróżnicowany skład i skutecznie zaspokajają potrzeby każdej z Pań. Firma Vianek w swoich kosmetykach łączy starannie dobrane składniki i urzekające zapachy. Rynek kosmetyków potrzebuje coraz większej ilości naturalnych preparatów – każda z nas woli użyć naturalnego kremu, niż tego z chemicznym składem. Nic więc dziwnego, że i Vianek w swojej ofercie posiada ich coraz więcej.

BIORGANIC

Innym polskim producentem naturalnych kosmetyków jest BIORGANIC. Firma za główny cel postawiła sobie dostarczenie nam- kobietom, kosmetyków naturalnych i najlepszych dla naszej skóry – czyli takich, które zawierają w sobie jak najmniej sztucznych składników.

Produkty oferowane przez BIORGANIC przeznaczone są dla każdej z Pań, ceniącej sobie naturalność, czy też produkty regionalne. Co ciekawe w ofercie coś dla siebie mogą znaleźć miłośniczki zdrowego jedzenia – wegetarianki oraz osoby nieprzyswajające glutenu.

Również te Panie, które mają swoje pociechy, będą mogły znaleźć tutaj coś dla nich – bezpieczne kosmetyki, które na pewno ich nie uczulą i nie narażą na działanie sztucznych składników.

Sylveco

Trzecią polską firmą, która oferuje naturalne kosmetyki i o której na pewno trzeba wspomnieć jest Sylveco. Ta polska firma tworzy kosmetyki przeznaczone dla skóry wrażliwej oraz takiej, która ma skłonności do alergii. W swoich kosmetykach firma używa ekstraktu z kory brzozy, który bogaty jest w betulinę oraz kwas betulinowy. Substancje te niezwykle silnie działają oczyszczająco oraz są całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka.

Nie tylko zagraniczne marki tworzą kosmetyki naturalne. Warto pamiętać o tych rodzimych, mniej znanych, które wyspecjalizowały się w tworzeniu naturalnych kosmetyków, a które na pewno nie obciążą tak bardzo naszej kieszeni, jak światowe, bardzo dobrze znane giganty.