Podstawy pielęgnacji cery: co jest najważniejsze?

podstawy pielegnacji cery

Dziś o tym co ważne – prezentujemy podstawy pielęgnacji cery. Porady znajdujące się w tym artykule pomogą wam widocznie poprawić kondycję cery przy minimalnym nakładzie czasu i wysiłku. Brzmi zachęcająco, prawda? Wystarczy wprowadzić kilka bardzo prostych zasad do twoich regularnych urodowych zwyczajów, aby twarz wyglądała pięknie i zachwycała zdrowym wyglądem. Było już o oczyszczaniu, złuszczaniu i wrażliwych partiach, teraz nadszedł czas na…

Obowiązkowe nawilżanie

Nawilżanie cery to punkt, którego absolutnie nie wolno pomijać. Pamiętaj, że skóra składa się w aż 70% z wody, a naskórek – 15%. Aby utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry twarzy, powinnaś wybierać produkty, które pomogą utrzymać ją właśnie w takim stopniu nawilżenia. Można również pomóc cerze nakładając regularnie silnie nawilżającą maseczkę, np. podczas kąpieli. Przy okazji podarujemy sobie namiastkę domowego SPA!

Hipoalergiczny makijaż

Nawet jeśli twoja skóra nie wykazuje skłonności do alergii, nie ryzykuj! Szczególną uwagę powinnaś przywiązywać do unikania produktów niedostosowanych do typu twojej cery. Najbezpieczniej jest wybierać delikatne produkty do makijażu oznaczone jako hipoalergiczne. Ich skład jest dostosowany do potrzeb nawet najbardziej wrażliwej skóry twarzy, więc w ten sposób skutecznie uniknieszsz przykrych niespodzianek.

Uwaga – usta!

Usta to część twarzy, o której często zapominamy w codziennej pielęgnacji. Są one jednak szczególnie podatne na przesuszenie i pękanie naskórka. Pamiętaj o aplikacji balsamu nawilżającego tak często, jak tylko odczuwasz potrzebę. Dodatkowo używanie balsamów o najróżniejszych kolorach, zapachach i smakach to niesamowita przyjemność, która w ciągu dnia potrafi poprawić humor :) Od czasu do czasu możesz też sięgnąć po własnoręcznie zrobiony cukrowo-miodowy peeling do ust, by pozbyć się martwego naskórka.

Nie zapominaj o…

W ciągu dnia twarz narażona jest szczególnie na działanie czynników zewnętrznych – kurz, wiatr, mróz czy śnieg są dla twojej cery bezlitosne. Ważne jest, aby oczyszczać ją tuż po przyjściu do domu, łagodząc następnie wszelkie podrażnienia kojącym kremem. Pamiętaj też o tym, że stres, dym papierosowy, klimatyzacja i miejskie zanieczyszczenia działają jak najskuteczniejszy z wrogów – staraj się ich unikać i pamiętaj, by używać produktów do pielęgnacji twarzy przed wyjściem z domu, aby zabezpieczyć skórę przed szkodliwymi wpływami

Podsumowując: Im więcej robisz dla twojej skóry tym lepiej! Warto też wprowadzić do swojej diety pokarmy bogate w antyoksydanty (orzechy, łosoś, cytrusy) i nie zapominac o aktywności fizycznej. Każdy poranek i wieczór powinien zawierać trzy podstawowe kroki: oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie za pomoca odpowiedniego dla pory kremu. Regularne używanie właściwych kosmetyków podczas codziennego rytuału pielęgnacyjnego wymaga niewielkiego wysiłku i nie zabiera wiele czasu. Warto więc dobrać odpowiednie produkty i zadbać o skórę twarzy, która jest naszą najbardziej widoczną, ale  i narażoną na wiele szkodliwych czynników, wizytówką.