Podstawy makijażu: róż do policzków

jak stosować róż do policzków konturowanie rozświetlanie makijaż policzki

Róż do policzków to matowy lub lśniący produkt o różowej barwie, zaprojektowany, by dodać twarzy naturalnego rumieńca. Róż dostępny jest w różnych konsystencjach, włączając puder, krem, kamień czy mus. Który więc wybrać, by ułatwić korzystanie z tego kosmetyku i na co zwrócić uwagę przy jego aplikacji? Podpowiadamy w poniższym artykule! :-)

Róż o odpowiedniej konsystencji

Puder: Pudry to najbardziej znana forma różu, są w zasadzie najłatwiejsze w aplikacji. Najlepiej nakłada się je na końcu wykonywania makijażu, pudrując skórę pędzelkiem do różu lub pędzlem konturującym.

Krem: Róż w kremie to produkt idealny dla każdego, stosunkowo łatwy w aplikacji. Może być nakładany palcami przed albo po użyciu podkładu, lub za pomocą pędzelka do nakładania fluidu czy pędzla dwuwarstwowego z syntetycznego włosia.

 Płyn: Płynne róże mogą być zdradliwe w aplikacji ze względu na dużą ilość pigmentu. Najlepiej nakładać je przed lub po naniesieniu podkładu, w niewielkiej ilości, przy użyciu dwuwarstwowego pędzla z syntetycznego włosia, można zrobić to też pędzlem do podkładu lub palcami.

 Żel: Róże o żelowej konsystencji są dobrym rozwiązaniem dla rozpoczynających przygodę z tym kosmetykiem. Najlepiej nakładać je palcami przed aplikacją podkładu, ale można też użyć ich po jego użyciu.

Róż powinno nakładać się na środek policzków, na rozluźnioną twarz. Nie uśmiechaj się podczas aplikacji kosmetyku, bo nałożysz go zbyt nisko. Spróbuj rozetrzeć go do góry, w kierunku kości policzkowych.

 Róż jest stworzony, by nadawać policzkom naturalnego rumieńca, jak gdybyś dopiero co wróciła z joggingu, zobaczyła kogoś, kogo darzysz uczuciem lub przyjęła zdrową dawkę witaminy D. Różu nie używa się:

  • poniżej kości policzkowych do konturowania
  • jako bronzera
  • jako pudru kryjącego

Aplikacja różu do policzków: know – how

 Po nałożeniu różu możesz wyglądać pięknie i promiennie, jednak jak upewnić się, że ten kosmetyk współgra i dopełnia twojego makijażu, zamiast skupiać na sobie całą uwagę? Wypróbuj 5 poniższych porad dotyczących aplikacji różu!

Róż na końcu

Róż powinien być wdzięcznym „przejściem” od oczu do ust, nakładaj go więc na koniec wykonywania makijażu. Jeśli stawiasz na neutralne kolory oczu i ust, róż powinien być w odcieniu zbliżonym do obydwu kolorów. Wolisz naturalny look? Potrzebujesz jedynie subtelnego pociągnięcia kosmetyku, dodatkową warstwę nałóż, jeśli zdecydujesz się na czerwoną szminkę i makijaż oczu w stylu smoky eye.

 Dodatkowa warstwa dla dłuższej trwałości

 Jeśli przed tobą długi dzień, lub po prostu nie chcesz martwić się o konieczność poprawiania makijażu, nałóż róż warstwowo. Użyj kosmetyku w kremie i pudrze, by mieć pewność, że twoje policzki cały dzień będą pięknie zaróżowione. Po nałożeniu podkładu lub kremu koloryzującego zacznij od różu w kremie i nanieś go palcami na środek policzków, możesz też użyć do tego pędzla kabuki. Następnie, nad warstwą kremowego różu nałóż ten w pudrze o podobnym kolorze. Dzięki temu, jeśli sypki kosmetyk się zetrze, kremowa warstwa wciąż będzie nadawać koloru.

Dostosuj kolor

Doskonałym sposobem, by nie przesadzić z nasyceniem różu jest nałożenie większej ilości, a następnie stonowanie jej do osiągnięcia pożądanego odcienia. Nanieś więcej kosmetyku niż normalnie, potem, przy pomocy pędzelka, rozetrzyj go na policzki wykonując drobne koliste ruchy, aż efekt będzie zadowalający. Jeśli chcesz nadać policzkom konturu i wymiaru, użyj podwójnego kosmetyku w postaci bronzera i różu, możesz też połączyć oddzielne ulubione produkty. Bronzer nałóż na początku, „zasysając” policzki do środka, umieść kosmetyk w powstałym wgłębieniu przy użyciu pędzla do bronzera, następnie muśnij policzki ulubionym różem. Jeśli chcesz, możesz zblendować obie warstwy pędzelkiem do różu.

Więcej niż jeden odcień

Kiedy naturalnie się rumienimy, nie jest to zwykle rumieniec o jednolitym kolorze. Nie staraj się więc odzwierciedlić naturalnego blasku za pomocą jednego odcienia różu. Najlepiej, jeśli kosmetyk posiada zmieszane brzoskwiniowe, różowe i cieliste refleksy. Jeśli nie możesz znaleźć gotowej palety, możesz ją stworzyć sama!

Teraz pozostaje ci tylko zakup kosmetyku o ulubionej konsystencji i możesz cieszyć się naturalnie wyglądającym rumieńcem, który rozpromieni twoją buzię i dopełni codziennego makijażu!