Podkreśl łuk: dopracowanie wyglądu brwi by Steph

brwi jak regulować brwi makijaż brwi

HAIR&MAKE-UP by STEPH

Jeśli znacie kogoś, kto zajmuje się make-upem profesjonalnie, wiecie, że jedną z rzeczy, której zawsze będą się trzymać jest dopracowanie wyglądu brwi. Trudno mi nawet powiedzieć, jak bardzo mogą one dopełniać – albo wprost przeciwnie – kompletnie zrujnować wygląd twarzy.,. A żadna z nas przecież tego nie chce!

Moje własne brwi, niestety, dostarczają mi problemów. Walczyłam z ich kształtem bardzo, bardzo długo, chcąc nadać łukowi ostrzejszy kształt, aż do momentu kiedy przyglądając im się któregoś dnia stwierdziłam, że wyglądają okropnie z tym sztucznym, wymuszonym kształtem. Wydaje się oczywiste, że wiele kobiet myśli, że im bardziej zakrzywione i uniesione brwi, tym lepiej wyglądają (widywałyśmy przecież nie raz takie brwi, które powodują wrażenie ciągłego zdziwienia – wyżej to nie zawsze lepiej). Prawda jest taka: twoje brwi będą wyglądać najlepiej, kiedy pozwolisz im pozostać w ich naturalnym kształcie. Kluczem do świetnego wyglądu nie jest zmienianie ich na siłę, ale utrzymywanie i pielęgnowanie naturalnego łuku, nawet jeśli nie jest zakrzywiony. Popatrzcie na brwi gwiazd – niektóre są krótkie, inne dłuższe, niektóre wyraźnie zakrzywione, ale wszystkie doskonale podkreślają oczy, które okalają.

By pomóc wam w pościgu za brwiami idealnymi, skomponowałam tę instrukcję krok po kroku. Pamiętajcie przede wszystkim o tym, że naturalny kształt brwi jest indywidualny, więc u każdej z was mogą wyglądać odrobinę inaczej niż u mnie.

Tutaj wszystko czego potrzebujecie:

s1

  1. Cień do oczu (eyeshadow) – wolę używać cienia do oczu niż kredki, kiedy wypełniam moje brwi, ale możecie używać obu, w zależności od preferencji. Kiedy dobieracie kolor kosmetyku do podkreślania brwi, najprostszym sposobem jest wybieranie pomiędzy odcieniem o 2 tony jaśniejszym a 2 tony ciemniejszym od twojego naturalnego koloru włosków *Jeśli chcecie osiągnąć kolor jaśniejszy od naturalnego rozważcie rozjaśnienie ich u specjalisty (szczególnie przydatne dla platynowych blondynek o czarnych brwiach).
  2. Szczoteczka/grzebyczek do brwi (brow brush) – używam, by wyczesać włoski do pożądanego kształtu I sprawdzić w których miejscach powinnam je usunąć, a w których pozostawić.
  3. Pęseta (tweezers) – kiedy mówimyo pęsetach – dostajecie to, za co płacicie. Jeśli na lepszy produkt wydasz troche więcej, zaoszczędzisz masę czasu spędzoną na wyrywaniu drobiniutkich włosków.
  4. Krótki, ścięty pędzelek (short angle brush) – taki pędzelek możecie dostać wszędzie. Poszukacje podobnego do tego powyżej.
  5. Żel do brwi (eyebrow gel) – większość firm kosmetycznych produkuje żele do brwi. Mogą być w różnych odcieniach albo bezbarwne. Mój ulubiony to MAC Brow Set, ale jeśli chcecie sięgnąć po coś innego lub tańszego, poszukajcie takiego, który będzie wam odpowiadał.
  6. Nożyk/trymer do brwi (razor) – takie malutkie i proset narzędzie to prawdziwe must-have w kosmetyczce. Są szeroko dostępne i niedrogie.
  7. Nożyczki (scissors) – preferuję nożyczki do brwi, ponieważ nie muszę się martwić tym, że obetnę zbyt dużo włosków.

Tak wyglądają moje brwi zanim zrobię z nimi cokolwiek:

s2

Widzicie? Są problematyczne.

Krok 1:

Użyj szczoteczki do brwi by delikatnie zaczesać brwi do góry I na zewnątrz łuku, podążając za naturalnym kształtem brwi. Nie rób tego na siłę, po prostu wskaż im kierunek i daj ułożyć się w naturalnym miejscu.

s3

Krok 2:

Kiedy już wyczeszesz włoski, wyrwij każdy, który nie podąża za naturalnym kształtem brwi. Unikaj naciągania i rozciągania skóry w trakcie usuwania włosków, by nie wyrwać. Kolejna zasada: nie zbliżaj się zbyt mocno do lustra – widzisz wtedy zbyt wiele szczegółów i zanim się zorientujesz możesz przesadzić z usuwaniem włosków. *Jeśli twoje brwi już są za bardzo przerzedzone i wyglądają, jakby miały nigdy nie odrosnąć, możesz rozważyć użycie serum pobudzającego włoski. WSKAZÓWKA: Depiluj brwi bezpośrednio po wyjściu spod prysznica. Para zmiękczy cebulki włosków i sprawi, że wyrywanie nie będzie bolesne.

s4

Krok 3:

Użyj trymera by usunąć meszek nad łukiem brwiowym (ja używam go również pomiędzy brwiami, ponieważ woskowanie jest dla mnie zbyt bolesne). Wiele kobiet nie zwraca uwagi na drobne włoski na łukiem, ale usunięcie ich może sprawić, że twoje brwi będą o wiele bardziej zdefniowane. Uważaj tylko, by nie zgolić ani kawałka twoich brwi!

s5

Krok 4:

Użyj szczoteczki do delikatnego zaczesania włosków do góry. Delikatnie skróć wszystkie zbyt długie włoski. Nie musisz przeczesywać ich bardzo dokładnie. Jeśli zaczeszesz je I nic nie będzie wystawać, to znaczy, że nie potrzebują przycinania.

s6

Krok 5:

Używając szczoteczki z cieniem (lub kredki do brwi) wypełnij brwi dokładnie, aplikując kosmetyk krótkimi delikatnymi pociągnięciami. Kluczowe, by sprawić, że będą wyglądać naturalnie jest nakładanie koloru wkierunku wzrostu włoska, tak, jakbyś “domalowywała” nowe włoski.

s7

Krok 6:

Użyj żelu do brwi by je ujarzmić I utrwalić efekt. Delikatnie przeczesz je do góry I na zewnątrz, tak jak w kroku 1. z użyciem szczoteczki.

s8

Gotowe!

s9

Oryginalny post i zdjęcia: hairandmakeupbysteph.com
Produkty, których użyto w poście:
Paula Dorf Perfect Brow Brush (szczoteczka do brwi), SOHO Pro Angled Eyeliner Brush (ścięty płaski pędzelek), Billion Dollar Brows (nożyczki do brwi), Tweezerman (pęseta), Touch ‚n Brow Razor (trymer do brwi)