Podkład odbija się na ubraniach… Jak to zmienić?

podkład sposoby na plamy z podkłady na ubraniać jak usunąć podkład z ubrania

W sezonie zimowym, kiedy codziennie nosimy szaliki, często sięgamy po swetry z golfem, a postawione kołnierze kurtek ciągle dotykają twarzy, często zmagamy się z nieestetycznymi śladami, które podkład zostawia na częściach naszej garderoby. Możemy oczywiście zaciekle z nimi walczyć za pomocą częstego prania i zapierania, albo odwrócić odrobinę perspektywę i zadbać o to, by makijaż zamiast na ubraniu, przez cały dzień pozostał na twarzy.

Podkład pod… podkład

Przede wszystkim zadbaj o to, by twarz przed nałożeniem podkładu była idealnie oczyszczona. Jeśli twoja skóra nie jest odpowiednio nawilżona i nawodniona, kosmetyk nigdy nie utrzyma się na niej przez tyle czasu, ile od niego wymagasz. Jeśli będziesz zwracać uwagę na pielęgnację, nie będziesz musiała martwić się plamami.

Nie omijaj bazy!

Baza pod podkład w przypadku chęci utrzymania go przez cały czas na miejscu, to prawdziwy kosmetyczny superbohater. Jest jak bufor, który zapewnia nieskazitelne wykończenie przez cały dzień i separuje kosmetyk od kaprysów twojej cery. Jeśli używasz kremów BB albo CC, możesz ten krok pominąć, ale wtedy, kiedy chcesz uzyskać efekt prawdziwego krycia, tandem baza+podkład będzie idealny!

Daj mu trochę czasu!

Kluczem do pozbycia się problemu plam jest też cierpliwość. Pośpiech w makijażu wywołuje naprawdę niechciane efekty! Zanim przyprószysz makijaż transparentnym pudrem, alb spryskasz go sprayem przedłużającym trwałość (ten sposób polecamy na większe wyjścia, by nie obciążać skóry na co dzień), poczekaj aż kosmetyk dobrze stopi się z cerą. Jeśli kolejną warstwę makijażu zaczniesz zakładać zbyt wcześnie, na twojej twarzy pojawią się plamy i smugi, a make up nie będzie trwały.

A co jeśli plamy już są?

Plamy z podkładu widoczne na częściach ubrania nie są bardzo trudne do usunięcia, jeśli użyjemy… płynu do mycia naczyń. Większość podkładów ma oleistą treściwą konsystencję, a składniki rozpuszczające tłuszcz z płynu do mycia naczyń doskonale sobie z tym poradzą! Unikaj polewania takich plam wodą – w kontakcie z olejami może sprawić, że plama wniknie głęboko w materiał i trudniej będzie się jej pozbyć.

plamypodklad

1. Yves Rocher Teint Fluide Zero Defaut – podkład udoskonalający cerę (zminimalizowane ślady)

2. Paese – puder bambusowy z jedwabiem

3. Make Up For Ever Mist&Fix – spray utrwalający makijaż