Podkład na lato – jak wybrać najlepszy?

podkład na lato makijaż ochrona UV makeup kosmetyki uroda

Mocne słońce i upalna pogoda nie sprzyjają trwałości kobiecego makijażu. Ciężko ukryć niedoskonałości skóry, skoro co chwilę warstwa kosmetyków ściera się i „spływa” pod wpływem wysokiej temperatury, przez co czujemy się niekomfortowo. Jak dobrać idealny podkład na lato i cieszyć się trwałym makijażem w upalne miesiące?

Kosmetyki na upał

W letnie dni, kiedy długie spodnie i ciepłe swetry zamieniamy na szorty i lekkie sukienki, warto pamiętać o odpowiednim makijażu. Jeśli nie chcemy wychodzić z domu bez ukrycia niedoskonałości cery, powinnyśmy zaopatrzyć nasze kosmetyczki we właściwe do tego produkty, ponieważ te, których używamy jesienią i zimą nie spełnią swojej funkcji w upalne dni. Kiedy nasza skóra jest zmęczona i podrażniona słońcem potrzebuje dodatkowej ochrony i nawilżenia. Mocno kryjące podkłady i ciężkie pudry zostawmy na zimne miesiące i – jeśli jeszcze nie posiadamy takiego produktu – wybierzmy właściwy kosmetyk.

Podkład na lato – jak wybrać najlepszy?

Idealny podkład na lato to taki, który zapewni właściwe krycie, ochronę przed promieniami UV i nawilżenie. Pamiętajmy jednak, by przed nałożeniem fluidu w upalne dni najpierw użyć kremu z filtrem, by uniknąć nieprzyjemnych skutków kontaktu cery ze słońcem, sam podkład bowiem nie zapewni nam odpowiedniej ochrony! Jakie kosmetyki wybierać? Zdecydujmy się na te o lekkim kryciu, delikatnej konsystencji, niekomedogenne. Posiadaczki tłustej cery, by zmniejszyć efekt „błyszczenia” buzi mogą dodatkowo użyć lekkiego, matującego pudru. Odpowiedni podkład na lato powinien zapewnić nam komfort w ciągu dnia, tak, byśmy nie musiały martwić się o nieustanne zmywanie się makijażu pod wpływem upału. Rynek kosmetyczny oferuje nam produkty o wydłużonej trwałości, które utrzymają się na skórze nawet kilka – kilkanaście godzin. Jeśli jednak mamy możliwość, przy wysokich temperaturach warto co jakiś czas odświeżyć makijaż. Dobrym rozwiązaniem będą także kremy BB, które wyrównają koloryt skóry i ją nawilżą, a przy okazji będą dobrą, delikatniejszą alternatywą dla zwykłych fluidów.

Wybrałyście już swój idealny podkład na lato? A może w upalne dni całkiem rezygnujecie z użycia tego kosmetyku? :)